پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۰۱ مرداد ۱۳۹۷[ه.ش]
10 ذی القعده 1439[ه.ق]
2018 Jul 23[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 96072 مورخ:[1397-04-03 23:47:01] چاپ

وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد در بابلسر:
صدها تشکل دروغین با اهداف پلید در کشور فعالیت می‌کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر نظارت بیشتر نهادهای رسمی و دولتی به فعالیت سازمان‌های مردم نهاد، گفت: صدها تشکل دروغین با اهداف پلید در کشور فعالیت می‌کنند.

صدها تشکل دروغین با اهداف پلید در کشور فعالیت می‌کنند

به گزارش مشهدسر؛ محمدحسین صفار هرندی در مراسم افتتاحیه قرارگاه مردمی جهادی اجتماعی الهادی(ع) مازندران در سالن اجتماعات مجتمع آموزشی رفاهی شهید عظیمی بابلسر اظهار کرد: جهانی که در آن زندگی می‌کنیم به سمت حاکمیت یافتن جریانات مردم نهاد در پیش بوده و عمده امور به دست جریانات مردمی اداره می‌شود. این موضوع چیزی از شان و منزلت حکومت به مثابه خدمتگذاری به مردم کم نمی‌کند.

 

وی افزود: این قرارگاه زودتر از گروه‌های دیگر به این فهم و درک رسیده و نام بنیانگذاران آن در طلیعه صحیفه‌ای نوشته می‌شود که در آینده که آن را ورق می‌زنند از آنان به عنوان سربازان خط مقدم طلیعه این منظومه پسندیده نام برده می‌شود.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دست اندرکاران اقدامات مشابه در کشور کم نیست، تاکید کرد: تلاش شما در اقداماتی که در آن رقیب وجود دارد باید افزایش یابد.

صفار هرندی با اشاره به نقش نیروهای مردمی پیش از انقلاب، ادامه داد: در دوران طاغوت نقش مردمی که اقدامات خود را بر اساس معیارهای اسلامی و دینی تنظیم کرده بودند وابستگی به طاغوتیان و حکومت طاغوت را خط قرمز خود می‌دانستند که این مهم ریشه در اعتقادات شیعی افراد داشته است.

وی تصریح کرد: شیعیان پس از انحراف در حکومت در صدر اسلام همیشه مترصد ظهور دولت کریمه‌ای بودند که اسباب عزت بخشی مومنان و به ذلت کشیده شدن معاندان و کافران باید باشد و این حالت او را همیشه در نقطه تضاد با حکومت قرار می‌داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آن حکومت غیررسمی که در گذشته داشتیم از دستمان خارج شده زیرا حکومت رسمی را در دست داریم اما حکومت غیر رسمی همیشه وجود دارد، اضافه کرد: بهترین نوع مدیریت، رهبری است؛ مدیریتی که با دل‌های افراد سروکار دارد و مسئول درک دغدغه‌های پنهان افراد است.

صفار هرندی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) رهبر حکومت رسمی و غیر رسمی بوده است، خاطرنشان کرد: نقش آفرینی امام راحل(ره) در جریان غیر رسمی به این دلیل بوده که جریان غیر رسمی در دست افراد غیر و بیگانه قرار نگیرد.

وی با بیان اینکه در طول 20 سال گذشته تشکل‌های مردم نهاد بسیاری در کشور پدید آمدند که به اسم خیریه و توانمندسازی معتادان و اقشار آسیب دیده و به اسم رسیدگی به مناطق محروم و فرو‌دست تشکیل شده است، تصریح کرد: وقتی به سراغ برخی از این تشکیلات می‌روید می‌بینید هدف اصلی این تشکیلات در جهت مقابله با حکومت اسلامی است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: متاسفانه اولین اقدامات تشکل‌های دروغی تبلیغات علیه اعتقادات دینی مردم بوده که تحت الحمایه سرویس‌های بیرونی هستند.

صفار هرندی تصریح کرد: تا چشم باز می‌کنید مشاهده می‌شود صدها تشکل به نام‌های دروغین در کشور تشکیل می‌شود که در باطن یک هدف پلیدی را دنبال می‌کنند و اولین سوالی که در مواجه با این تشکیلات برایمان ایجاد می‌شود کجایی حضور دولت و حکومت در اداره جریانات غیر رسمی است.

وی در پایان تاکید کرد: باید زمینه‌های حضور دشمن در کشور شناسایی شود در غیر این صورت این زمین‌ها به محل امنی برای کاشت نهال‌های دشمن تبدیل شده و در آینده درخت تنومندی خواهد بود که رویارویی و مقابله با آن بسیار دشوار می‌شود.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.