پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۲۸ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
10 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 19[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 96050 مورخ:[1397-04-01 23:08:01] چاپ

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) در بابلسر مطرح کرد
اقتصادمقاومتی موثرترین مدل برای مقابله با تحریم‌ها/ دولت در حال اجرای الگوی اقتصادی آمریکا در کشور است

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به اینکه اقتصادمقاومتی موثرترین مدل برای مقابله با تحریم‌ها است خاطرنشان کرد: دولت در حال اجرای الگوی اقتصادی آمریکا در کشور است.

اقتصادمقاومتی موثرترین مدل برای مقابله با تحریم‌ها/ دولت در حال اجرای الگوی اقتصادی آمریکا در کشور است

به گزارش مشهدسر؛ حجت‌الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در کارگاه توانمندسازی سخنوران فرهنگی شبکه روشنگران بسیج مازندران که در دانشگاه مازندران بابلسر برگزار شد اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی از موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری است که تاکنون نهادهای دولتی در پیگیری این موضوع موفق نبوده‌اند.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با اشاره به الگوی آمریکا در نبرد اقتصادی با انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: تنها راه مبارزه در جنگ اقتصادی با آمریکا و کشورهای غربی اقتصادمقاومتی است.

دبیر شورای اقتصاد سازمان صدا و سیما با بیان تعریف اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: اقتصادی که در شرایط دشوراری تهدید و دشمنی به اهداف خود برسد اقتصاد مقاومتی معنا می‌شود.

عبدالملکی یادآور شد: در حالی که برخی افراد اقتصادمقاومتی را انزوا کننده می‌دانند اما برون‌گرایی از مسائل اصلی است که در اقتصادمقاومتی وجود دارد.

وی افزود: استقلال اقتصادی، رفاه عمومی و پیشرفت از اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی است و اصل جمهوری اسلامی اقتصادمقاومتی را موجب برنده شدن در بازی اقتصاد می‌داند.

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: یکی از مشکلات حوزه اقتصادی ایران وابستگی به نفت است که البته در سال های گذشته این وابستگی به میزان یک نهم نسبت به ابتدای انقلاب کاهش پیدا کرده است.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه درآمد ایرانیان از ابتدای انقلاب اسلامی رشد 6 برابری داشته است یادآور شد: اگر نگاهی به درآمد ماهانه ایرانیان بیندایم متوجه می‌شویم که میزان درآمد افراد از ابتدای انقلاب با در نظر گرفتن تورم رشد 6 برابری داشته است.

دبیر شورای اقتصاد سازمان صدا و سیما با بیان علت های موفق نبودن اقتصاد ایران و نرسیدن به اهداف مورد نظر، گفت: جنگ، تحریم و عدم توجه به مسئله اقتصاد مقاومتی از جمله مواردی بوده که موجب شد تا جمهوری اسلامی در زمینه اقتصادی تاکنون به اهداف خود نرسیده است.

این مدرس بین المللی اقتصادمقاومتی اظهار کرد: در تمام دنیا نظریه اقتصادمقاومتی تایید شده است و بسیاری از کارشناسان اقتصادی دنیا این مدل را موثرترین مدل اقتصادی برای مقابله با تحریم های آمریکا و کشورهای غربی و پیشرفت اقتصادی می‌دانند.

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) با تاکید بر اینکه مشکل اصلی اقتصاد دنیا الگوبرداری از اقتصاد آمریکا است تصریح کرد: دولت قرائتی از اقتصاد مقاومتی دارد که الگوی اجرایی آن متعلق به اقتصاد آمریکایی است و فقط اسم اقتصادمقاومتی را بر روی آن گذاشته و در جامعه ترویج می‌کند.

وی عنوان کرد: بسیاری از کشورها هم‌اکنون به اقتصاد کشور ایران احترام می‌گذارند چراکه اگر این حجم از تحریم در اقتصاد کشورهای دیگر وجود داشت به راحتی نظام سیاسی آن کشورها از بین می‌رفت.

دبیر شورای اقتصاد سازمان صدا و سیما با بیان اینکه هنوز برخی از مسئولان درک درستی از اقتصادمقاومتی ندارند، گفت: حوزه علمیه باید به صورت جدی وارد مباحث اقتصادمقاومتی شود چراکه این نظریه از نظر مکتبی پایه دینی دارد.

قائم مقام رئیس انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی بر لزوم فرهنگ سازی صحیح در زمینه اقتصادمقاومتی تاکید کرد و اظهار کرد: با فرهنگ صحیح می توان نگاه جامعه، مسئولان و مردم را نسبت به یک مسئله روشن کرد و پس از فرهنگ سازی تصمیم گیری به آسانی انجام می‌شود.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.