پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز پنجشنبه مورخ:
۲۴ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
6 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 15[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 95950 مورخ:[1397-03-16 15:37:01] چاپ

معاون اداره کل بنادر مازندران خبر داد
تخریب سازه غیرمجاز در منطقه ساحلی شهرک خزرشهر

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران از تخریب و جمع آوری دومین سازه غیرمجاز دریایی طی سال‌جاری در سواحل خزرشهر خبر داد.

تخریب سازه غیرمجاز در منطقه ساحلی شهرک خزرشهر

به گزارش مشهدسر؛ محسن مصطفایی در گفت‌وگویی از تخریب و جمع آوری دومین سازه غیرمجاز دریایی طی سال‌جاری در سواحل استان خبر داد.

وی افزود: این اداره کل در راستای انجام و ظایف حاکمیتی خود در دریا و صیانت از نوار ساحلی استان مازندران، با همکاری مراجع قضایی و دستگاه‌های اجرایی ذیربط، نسبت به تخریب یک سازه غیرمجاز متعلق به اشخاص حقیقی در مناطق ساحلی شهرک خزرشهر اقدام کرد.

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران تصریح کرد: بر اساس بند ۲۲ ماده ۳ آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ و ماده واحده مصوب ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی، ساخت و ساز بدون مجوز یا خارج از مجوز سازمان بنادر و دریانوردی در دریاها و رودخانه‌های قابل کشتیرانی ممنوع است.

مصطفایی با اشاره به وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در بخش سواحل متذکر ادامه دادشد: به‌منظور حفاظت از خط ساحلی کشور از آسیب‌های ناشی از ساخت و سازهای غیر اصولی مربوط به تأسیسات دریایی و بندری، کلیه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی می‌بایست از طریق مراجعه به سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت مجوزهای تأسیس و بهره‌برداری از هرگونه سازه احداثی در دریا و رودهای قابل کشتیرانی اقدام کنند.

وی گفت: پیش از این و در دومین روز از ماه جاری، تخریب نخستین سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان مازندران، متعلق به اشخاص حقیقی در مناطق ساحلی روستای ونوش از توابع شهرستان نوشهر انجام شده بود.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.