پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۳ مرداد ۱۳۹۷[ه.ش]
2 ذی الحجه 1439[ه.ق]
2018 Aug 14[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 95914 مورخ:[1397-03-10 13:24:01] چاپ

توقف برنامه یک کمدین طرفدار ترامپ در آمریکا به خاطر توهین به یک زن متولد شیراز

شبکه "ای بی سی" آمریکا در یک بیانیه اعلام کرد فصل دوم سریال پرطرفدار رزان را به خاطر توهین نژادپرستانه نقش اول این سریال متوقف کرده است. شبکه ای بی سی زیر مجموعه کمپانی معروف" دیزنی" آمریکاست.

به گزارش مشهدسر؛ شبکه " ای بی سی" آمریکا پخش فصل دوم سریال کمدی "رزان" را به خاطر توهین نژاد پرستانه نقش اول این سریال به " والری جرت" دستیار ارشد سابق باراک اوباما رییس جمهوری سابق آمریکا متوقف کرد.

به گزارش سی ان ان، خانم " رزان بار" که از طرفداران سرسخت دونالد ترامپ و نقش اول سریال "رزان" است در توییتی، خانم "والری جرت" دستیار ارشد سابق باراک اوباما را به میمون تشبیه کرده است. او پیشتر نیز در سال 2012 خانم سوزان رایس نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل در دوره اوباما را به میمون تشبیه کرده بود. هر دو زن رنگین پوست هستند.

 

"رزان بار" درباره خانم جرت نوشته است: او بچه اخوان‌المسلمین و فیلم سیاره میمون هاست."

پس از این توییت شبکه ای بی سی آمریکا در یک بیانیه اعلام کرد فصل دوم سریال پرطرفدار رزان را به خاطر توهین نژادپرستانه نقش اول این سریال متوقف کرده است. شبکه ای بی سی زیر مجموعه کمپانی معروف" دیزنی" آمریکاست.

  اخیرا پس از نزدیک به دو دهه فصل اول مجموعه جدید سریال "رزان" پخش شد که مورد اقبال گسترده‌ای قرار گرفت و حتی ترامپ نیز که ظاهرا از بینندگان این مجموعه بوده با تماسی تلفنی با خانم "رزان بار" به او بابت این موفقیت تبریک گفته بود. قرار بود فصل دوم این مجموعه کمدی ساخته و از شبکه ای بی سی پخش شود که مدیران این شبکه اعلام کرده اند این پروژه را متوقف می کنند.

 

این شبکه آمریکایی در بیانیه ای اعلام کرده است: اظهارات خانم بار مشمئز کننده، تهوع‌آور و مخالف ارزش‌های ماست و ما تصمیم گرفتیم پخش سریال او را متوقف کنیم. "

رزان بار که نقش اول این سریال را بازی می‌کرد در فصل اول این سریال که به تازگی پخش شد، در نقش یک حامی پروپاقرص دونالد ترامپ ایفای نقش کرده است.

گفتنی است خانم "والری جرت" که هم‌اینک یک وکیل 61 ساله است، از دستیاران سابق باراک اوباما بود که متولد ایران است.

 

 او هنگامی که پدرش " جیمز بومان" در دوران پهلوی ( در دهه 1330 ) رییس یکی از بخش‌های بیمارستان نمازی شیراز بود، در این شهر به دنیا آمده است. پدر او نخستین آمریکایی سیاهپوستی بود که در کسوت استاد دانشگاه به استخدام رسمی در دانشگاه شیکاگو آمریکا رسیده بود.

خانم بار پس از بازتاب گسترده توییت توهین آمیزش مطلب خود را پاک کرده و از خانم جرت و همه آمریکایی‌ها عذرخواهی کرد. "رزان بار" سابقه‌ای طولانی در اظهار نظرهای جنجالی و توهین به شخصیت های لیبرال و دموکرات و نیز رنگین پوستان آمریکایی دارد.

 

"رزان بار" - فرد سمت راست تصویر- و "والری جرت"
صحنه ای از فصل اول سریال پرمخاطب "رزان" که چندی پیش از شبکه ای بی سی آمریکا پخش شد
صحنه ای از فصل اول سریال پرمخاطب
توییت توهین آمیز رزان بار درباره خانم جرت
توییت توهین آمیز رزان بار درباره خانم جرت
والری جرت وکیل 61 ساله رنگین پوست آمریکایی که متولد شهر شیراز در ایران است.
والری جرت وکیل 61 ساله رنگین پوست آمریکایی که متولد شهر شیراز در ایران است.

 

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.