پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز پنجشنبه مورخ:
۲۴ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
6 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 15[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 95846 مورخ:[1397-03-04 00:18:01] چاپ

بخشدار بهنمیر:
کشت توت‌فرنگی جایگزینی مناسب برای برنج در زمان بحران آب است

بخشدار بهنمیر گفت: آب مورد نیاز برای کشت توت‌فرنگی به نسبت کشت برنج بسیار پایین است به طوری که هر کیلو توت‌فرنگی 60 لیتر آب مصرف می‌کند.

کشت توت‌فرنگی جایگزینی مناسب برای برنج در زمان بحران آب است

به گزارش مشهدسر؛ اسحق علی کشاورز در خصوص چگونگی تبدیل شدن بهنمیر به قطبیت تولید توت‌فرنگی کشور و مازندران در گفت‌وگویی اظهار کرد: 560 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بهنمیر به کشت توت‌فرنگی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به این‌که دومین جشنواره توت‌فرنگی امسال در بهنمیر برگزار شد، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره توت‌فرنگی یکی از راهکارهایی بود که برای فروش این محصول در نظر گرفته شده است.

بخشدار بهنمیر تصریح کرد: این جشنواره‌ها برای معرفی بخش خصوصی بود و در طول برگزاری آن مدیران استانی نیز حضور داشتند.

این مسئول با بیان این‌که در بهنمیر فروش محصول توت فرنگی به صورت تشکیل گونه است تا از هدررفت محصول در فروش جلوگیری شود، یادآورشد: برخلاف شهرستان‌های دیگر که بعضاً مشاهده شده در کنار خیابان به فروش توت‌فرنگی می‌پردازند، در بهنمیر بازار تهران و شهرستان‌ها را خود کشاورزان مدیریت می‌کنند.

کشاورز با اشاره به این‌که یک کشاورز ماهر با رعایت اصول و موازین کشاورزی می‌تواند در هر هکتار 150 میلیون تومان درآمد کسب کند، افزود: کشت توت‌فرنگی در اشتغالزایی تأثیر چشمگیری دارد به طوری‌که بیش از هزار نفر کارگر حتی از خارج و داخل استان مازندران در فصل کشت و برداشت این محصول مشغول به کار می‌شوند.

وی افزود: با کشت توت‌فرنگی بالغ بر 60 میلیارد تومان در چرخه اقتصادی به گردش در می‌آید که نقش به‌سزایی در رونق اقتصادی استان خواهد داشت.

بخشدار بهنمیر تصریح کرد: باید سطح زیر کشت توت‌فرنگی از 500 هکتار افزایش پیدا کند، چون فصل کشت توت‌فرنگی زمان مناسبی بوده و مشکل تأمین آب برای این محصول وجود ندارد.

 وی افزود: آب مورد نیاز برای کشت توت‌فرنگی به نسبت کشت برنج بسیار پایین است به طوری که هر کیلو توت‌فرنگی 60 لیتر آب مصرف می‌کند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.