پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز جمعه مورخ:
۲۸ دی ۱۳۹۷[ه.ش]
11 جمادی الاول 1440[ه.ق]
2019 Jan 18[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 95784 مورخ:[1397-02-31 00:00:01] چاپ

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:
دولتمردان هیچ توجهی به موضوع عفاف و حجاب ندارد/ با ولنگاری فرهنگی و برگزاری کنسرت‌ها مختلط مخالفیم

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از افزایش بدحجابی و بی‌حجابی‌ها در جامعه گفت: دولتمردان در خصوص حجاب و عفاف چه کردند؟ آن‌ها نه اعتقاد و نه دغدغه‌ی این‌کار را دارند.

دولتمردان هیچ توجهی به موضوع عفاف و حجاب ندارد/ با ولنگاری فرهنگی و برگزاری کنسرت‌ها مختلط مخالفیم

به گزارش مشهدسر؛ آیت‌الله سیدرحیم توکل در گفت‌وگویی درباره افزایش بدحجابی و بی‌حجابی‌ها در جامعه اظهار کرد: دولتمردان در خصوص حجاب و عفاف چه کردند؟ آن‌ها نه اعتقاد و نه دغدغه‌ی این‌کار را دارند.

وی افزود: نیروهایی که صدام را شکست دادند و هجمه‌های فراوان ملی و فراملی را پشت سر گذاشتند، آیا در بحث حجاب و عفاف عاجزند؟

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: خطاب ما به آن‌ها این است که برای حل موضوع بدحجابی چه نیازی دارید؟ چه مشکلی دارید؟ از به میدان آمدن خوف دارید، مشکلی نیست ما می‌آییم و سپس درست و پاکیزه تمام می‌کنیم به دست شما می‌دهیم.

توکل خاطرنشان کرد: زنان ما مریض نیستند به بی‌حجابی، ته ذاتش حسینی است؛ راه درست را به او نگفته‌اند؟ زمینه‌ها عالی است اما به این طیف، یا نرسانده‌اند و یا بد رسانده‌اند؛ البته عده کمی هم هستند که بدحجاب هستند.

وی با بیان اینکه برای یک عدم از این طیف تنها تذکر لسانی لازم است؛ برای عده‌ای دیگر نیز که معاندانه به ترویج، بد و بی‌حجابی می‌پردازند، باید ناجا ورود پیدا کند، متذکر شد: باید ناجا بیاید میدان، اطلاعات پا به میدان بگذارد تا در نهایت سر ریشه‌ها را شناسایی کنند. برخی‌ها به سر شاخه‌هایی وصل‌اند که باید شناسایی و مهار شوند.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد: این مجموعه دارد کارش را می‌کند، جلسات می‌گذارند، برنامه‌ریزی می‌کنند، اما در نهایت باز هم وضعیت را می‌بینید.

آیت‌الله توکل در خصوص بحث کنسرت و مجاز و غیرمجاز بودن آن، پاسخ داد: خوب در بحث موسیقی، بعضی از آهنگ‌ها به یقین بلامانع است. برخی دیگر نیز یقین وجود دارد که مشکل وجود دارد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری یک ملاک با دو قید اعلام کردند تا به تشخیص درست برسیم. اول اینکه مناسب با جلسات لهو و لعب نباشد و دوم آنکه تولید شهوت نکند؛ اگر موسیقی این دو شرط را نداشته باشد، مشکلی ندارد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری در پایان ضمن انتقاد از برخی‌ها که موضع ایشان را در بحث کنسرت‌ها، مخافت با شادی از سوی ایشان مطرح کرده‌اند، گفت: برخی‌ها در خصوص موضع بنده با مخالفت برگزاری کنسرت‌ها در استان منتشر کردند که بنده با شادی مخالفم، ما با شادی حرام مخالفیم. ما با برگزاری کنسرت‌های مختلط، با ترویج بی‌حجابی، بد حجابی و فعل حرام، مخالفیم.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.