پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز یکشنبه مورخ:
۲۹ مهر ۱۳۹۷[ه.ش]
10 صفر 1440[ه.ق]
2018 Oct 21[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 95418 مورخ:[1397-02-13 07:03:01] چاپ

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران:
مسئولان خوب شعار می‌دهند اما عمل نمی‌کنند/ دپوی 40 درصد از برنج‌های سال گذشته در انبارهای مازندران

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران با بیان اینکه مسئولان در حوزه حمایت از برنج، کج‌دار مریض رفتار می‌کنند؛ در واقع شعارهایشان خوب است، اما عمل نمی‌کنند؛ گفت: با وجود آغاز فصل نشای سال‌جاری، هنور بیش از 40 درصد از برنج‌ها و شالی‌های سال گذشته در انبارهای مازندران وجود دارد.

مسئولان خوب شعار می‌دهند اما عمل نمی‌کنند/ دپوی 40 درصد از برنج‌های سال گذشته در انبارهای مازندران

به گزارش مشهدسر؛ سیدتقی جعفریان در گفت‌وگویی اظهار کرد: مسئولان در حوزه حمایت از برنج، کج‌دار مریض رفتار می‌کنند؛ در واقع شعارهایشان خوب است، اما عمل نمی‌کنند.

وی افزود: شالیکوبی‌های مازندران در حال ورشکستگی و نابودی‌اند، بازار در حال رکود است و با وجود دپوی برنج سال گذشته در شالیکوبی‌ها، ضرر و زیان شالیکوبی‌ها، نیاز به گفتن ندارد.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران خاطرنشان کرد: نوسانات قیمت ارز و بالا و پایین بازار، جز افزایش رقم شیرودی، اثری نداشت و بقیه ارقام، دستخوش افزایش قیمت نشد.

جعفریان با اشاره به جلسه اخیر با اسلامی استاندار مازندران، گفت: هر چند در این گونه جلسات، شعارها، حرف‌ها و وعده‌ها و پیشنهادات خوبی مطرح می‌شود، اما در اجرا و میدان عمل، اتفاق خاصی صورت نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: با وجود آغاز فصل نشای سال‌جاری، هنور بیش از 40 درصد از برنج‌ها و شالی‌های سال گذشته در انبارهای مازندران وجود دارد.

رئیس اتحادیه شالیکوبی‌داران مازندران تأکید کرد: متأسفانه با وجود مشکلات فراوان، رکود بازار، قاچاق، زیان شالیکوبی‌ها، دپوی برنج در انبارها و موضوعاتی از این دست، شاهد واردات بی‌رویه برنج طی سالیان اخیر بوده‌ایم و حتی واردات برنج قهوه‌ای و تبدیل آن به برنج سفید هم در حال انجام است و با این وضع، مشخص نیست سرانجام کار شالیکاران و شالیکوبی‌دارن به کجا ختم می‌شود.

گفتنی است، استان مازندران دارای 230 هزار هکتار اراضی شالیزاری و نزدیک به 2 هزار شالیکوبی فعال است و بی‌توجهی به این قشر، صدمات و خسارات اقتصادی فراوانی را به جمعیت غالب استان وارد می‌کند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.