پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۱۹ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
1 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 09[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 95295 مورخ:[1397-02-08 00:18:01] چاپ

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور در بابلسر:
طرح هادی در ۱۷۰۰۰ روستای کشور اجرا شد

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: در اجرای طرح هادی و بهسازی محیط روستاها بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ روستا طرح هادی به اجرا شد.

 طرح هادی در ۱۷۰۰۰ روستای کشور اجرا شد

به گزارش مشهدسر؛محمدرضا شاملو امروز در بابلسر با اشاره به اینکه در کل کشور بیش از 37 هزار روستای بالای 20 خانوار دارای طرح هادی هستند، اظهار کرد: پوشش دو سال داری طرح هادی مصوب بیش از 96 درصد است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی و بهسازی محیط روستاها بیش از 17 هزار و 500 روستا طرح هادی به اجرا در آمده است، افزود: برای سال جاری پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به اعتبارات بودجه سال 97 و مصوبات مجموع منابع ملی و استانی سر جمع به بیش از 2 هزار میلیارد تومان برسد.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور اضافه کرد: برای جذب اعتبارات ملی و استانی تبصره‌ها و قیر رایگان پیش‌بینی کردیم و برای 4 هزار و 500 روستای کشور طرح هادی بازنگری یا تهیه طرح جدید داشته باشیم؛ همین تعداد اجرای بهسازی محیط روستا داریم که یک هزار روستای جدید اجرای بهسازی محیط روستاها است.

شاملو با بیان اینکه امید داریم برای 3500 پروژه‌های نیمه تمام بیش از 50 درصد آن به بهره‌برداری برسد عنوان کرد: معمولا طرح هادی پیش‌بینی 2 سال برای بهره‌برداری داریم که یک سال بازگشایی معابر و تاسیسات زیربنایی اولیه و سال دوم دفع آب‌های سطحی و آسفالت و روسازی و تکمیل آن است.

وی با تاکید براینکه در جاهایی که اعتبارات با محدودیت روبه‌رو است و در این بخش مشکلات زیادی داریم که مدت اجرا طولانی‌تر می‌شود گفت: سالانه بیش از 3 هزار و 500 میلیارد تومان نیازمند داریم با تخصیص 100 درصد تا نیازهای‌مان برطرف شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: هفت هزار روستا داریم که دوره اجرای طرح هادی که به مدت 10 سال است پایان یافت که اینها بعد از 10 سال به دلیل محدودیت‌های اعتباری بازنگری می‌شد که مورد بازنگری قرار نگرفت.

وی بیان کرد: در این بخش شرمنده مردم هستیم که در زمینه ساخت و ساز با مشکل روبه‌رو می‌شوند که سعی کردیم در کمیته‌های تصویب طرح هادی موردی این اصلاحات و نیازها را شاملو هماهنگی دستگاه‌های مرتبط برطرف کنیم.

معاون بنیاد مسکن کشور با اشاره به اینکه براساس قانون برنامه توسعه ششم و برنامه‌های گذشته و الحاق مواد ساماندهی تولید و عرضه مسکن سالانه 200 هزار مسکن روستایی نوسازی و بهسازی شود، افزود: بانک ها و دولت در این سال ها حمایت خوبی کردند و تاکنون یک میلیون و 800 هزار مسکن روستایی از تسهیلات مسکن برخوردار شدند و بیش از یک میلیون و 600 هزار واحد به اتمام رسیده است و شاهد این هستیم که در مناطقی که نوسازی انجام یافت.

شاملو افزود: زلزله گذشته تخریب و ضایعه‌ای برای مردم نداشتیم و امسال 200 هزار واحد در برنامه داریم که با تصویب دولت و شورای عالی بانک‌ها عملیات اجرایی آن انجام شود.

وی تسهیلات پرداختی را فعلا 20 و 18 میلیون تومان به مانند گذشته عنوان و تصریح کرد: بنیاد مسکن پیشنهاد داده تا این میزان افزایش یابد و به حداقل 25 میلیون تومان برسد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.