پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۲۹ مرداد ۱۳۹۷[ه.ش]
8 ذی الحجه 1439[ه.ق]
2018 Aug 19[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 94961 مورخ:[1397-01-26 00:15:01] چاپ

به قلم: م. ناخوش احوال
طنز/ شغل‌های لاکچری که مدیون دولت تدبیر هستیم

مادربزرگ اصغر گفت: دولت تدبیر و امید در این سا‌ل‌ها واقعیات زندگی کارمندی را به مردم نشان داد و به آنها فهماند که به جای رفتن به سمت شغل‌های دولتی و پشت میز نشینی و یا پزشکی و مهندسی بهتر است به سمت شغل‌هایی رفت که ظاهر زیاد لاکچری ندارند اما در باطن درآمد نجومی دارند.

طنز/ شغل‌های لاکچری که مدیون دولت تدبیر هستیم

به گزارش مشهدسر؛ به نام خدا


موضوع انشاء: به نظر شما چرا و چگونه باید برای همه چیز ارزش قائل شویم؟

ما در ابتدا از آقا معلم تشکر می‌کنیم که برای ما ارزش قائل شد و از ما نظرخواهی کرد، متاسفانه تاکنون، یعنی همین لحظه به جز آقا معلم، کس دیگری ما را آدم حساب نکرده و از ما درباره هیچ چیزی نظر خواهی نمی‌کند.

دوستمان اصغر می‌گوید: حتی زمانی که شلوار لی پاره و گشاد برادر اصغر را به زور تن او می‌کنند اصلاً برای او ارزش قائل نمی‌شوند و فقط می‌گویند الان این پاره پوره‌ها مد شده است.

مادربزرگ دوست عزیزمان اصغر می‌گوید: از وقتی که دولت تدبیر و امید سر کار آمده، همه چیز با ارزش شده است، مثلا تا قبل از آن کسی برای سیب زمینی و پیاز ارزش قائل نبود و آنها را کیسه کیسه با کامیون مجانی به مردم می‌دادند و خیلی‌ها هم آن را به گاو و گوسفندهایشان می‌دادند تا بخورند، در این حد بی‌ارزش بود.

یا مثلا کسی به مرغ و تخم مرغ نگاه نمی‌کرد، برای همین کسی هم برای مرغ فروش‌ها ارزش قائل نبود و به آنها دختر نمی‌داد، اما الان یک مرغ فروش در حد طلا فروش شده است، دولت تدبیر و امید ارزش واقعی هر چیزی را به آن برگرداند.

مادربزرگ اصغر ادامه داد: مثلا کسی برای گوسفند هیچ ارزشی قائل نبود و حتی نام این حیوان مفید به عنوان یک فحش مطرح می‌شد، اما اکنون با همت دولت تدبیر و امید گوشت همین حیوان، ارزشمند شده و بالای 45 هزار تومان در کیلو قیمت دارد.

وی به ما گفت: تازه چوپانی به عنوان یک شغلی که در حد و اندازه‌های مدیریت ارشد دولتی است مطرح شده زیرا درآمد حاصل از آن بسیار نجومی است.

مادربزرگ اصغر در ادامه روشنگری‌های خود و نشان دادن خدمات و زوایایِ مثبتِ پنهانِ دولتِ تدبیر و امید ابراز کرد: بچه‌ها! دولت تدبیر و امید در این سال‌ها واقعیات زندگی کارمندی را به مردم نشان داد و به آنها فهماند که به جای رفتن به سمت شغل‌های دولتی و پشت میزنشینی و یا پزشکی و مهندسی بهتر است به سمت شغل‌هایی رفت که ظاهر زیاد لاکچری ندارند اما در باطن درآمد نجومی دارند.

او افزود: دولت در زمینه ارزش‌گذاری برای شغل‌ها، در اقدامی قابل تحسین، دختر یک وزیر را که به صورتهای متفاوتی (شاید مانند ارسطو عامل با چمدان مسافری) لباس وارد کشور می‌کرد به عنوان اسطورۀ کارآفرینی معرفی و نام ننگین قاچاقچی را به نامی با ارزش و پر افتخار تبدیل کرد تا هر کسی بتواند از این ارزش استفاده و برای خود شغل ایجاد کند.

مادربزرگ اصغر پیرامون موضوع قائل شدن ارزش اظهار داشت: باید از دولت تدبیر و امید متشکر باشیم که با قائل شدن ارزش زیاد برای مرغ، تخم مرغ، گوشت گوسفند و قاچاقچیان محترم لباس؛ شغل‌های به این لاکچریی را به مردم معرفی کرده است.

ما و دوستمان اصغر بسیار خوشحالیم که دولت ما چنین فکرهای لاکچری برای ایجاد شغل دارد، ما و اصغرجان دیگر نگران آینده و بیکاری خود نیستیم.


این بود انشای ما

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.