روزنگار
روزنگار
روز پنجشنبه مورخ:
۳۰ فروردین ۱۳۹۷[ه.ش]
3 شعبان 1439[ه.ق]
2018 Apr 19[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 94892 مورخ:[1397-01-19 23:34:01] چاپ

سناریوهای پیش بینی شده برای آینده برجام
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس جزئیات جلسه اعضای کمیسیون با رئیس سازمان انرژی اتمی را تشریح کرد.

به گزارش مشهدسر؛ اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (یکشنبه ۱۹ فروردین) این کمیسیون، اظهار داشت: علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی میهمان اعضای کمسیون انرژی بود که گزارشی از عملکرد سازمان متبوعش و همچنین برنامه‌های آتی آن به اعضای کمیسیون ارائه داد.

وی افزود: در این جلسه رئیس سازمان انرژی اتمی عنوان کردند که این سازمان در همه حوزه‌ها از جمله پژوهش، تحقیقات و توسعه‌ با قدرت به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: آقای صالحی در تشریح برنامه‌های آتی سازمان عنوان کرد که این سازمان در حال حاضر بر روی رادیوداروها و همچنین  ساخت سانتریفیوژها برای وزارت نفت، کار می‌کند.

قره‌خانی ادامه داد: در این جلسه رئیس سازمان انرژی اتمی خبر داد که فردا به مناسبت روز ملی انرژی هسته‌ای از بسیاری از دست آوردهای انرژی هسته‌ای رونمایی می‌شود.

وی تصریح کرد: آقای صالحی در این جلسه همچنین گزارشی از میزان پیش رفت ۲ نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی در کنار نیروگاه سابق به اعضای کمیسیون ارائه داد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در این جلسه همچنین درباره موضوع خروج آمریکا از برجام مباحثی مطرح شد تصریح کرد:رئیس سازمان انرژی اتمی عنوان کردند که سناریوهای درصورت خروج آمریکا از برجام سناریوهای مختلف در نظر گرفته شده و هر تصمیمی را که مسئولان نظام بگیرند ما آمادگی قرار گرفتن در آن موقعیت را داریم.

منبع: تسنیم

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.