پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۴ مهر ۱۳۹۷[ه.ش]
5 صفر 1440[ه.ق]
2018 Oct 16[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93589 مورخ:[1396-12-02 00:19:01] چاپ

نماینده بابلسر و فریدونکنار در خانه ملت:
عملکرد سازمان اطلاعات سپاه در کشف جاسوسان تحسین‌برانگیز است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد سازمان اطلاعات سپاه در کشف جاسوسان تحسین‌برانگیز است، گفت: اگر نهاد یا تشکیلاتی موفقیتی کسب کرد همه باید آن را تحسین کنند نه اینکه خدایی ناخواسته به تضعیف آن برآیند.

عملکرد سازمان اطلاعات سپاه در کشف جاسوسان تحسین‌برانگیز است

به گزارش مشهدسر؛ ولی‌الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به جریان کشف تیم جاسوسی اخیر که با نقاب زیست محیطی اطلاعات کشور را به بیگانگان می‌داد، اظهار کرد: اگر در مسائل جاسوسی در سطح جهانی دقت کنیم، می‌بینیم که راه نفوذ به کشورهای هدف مختلف است؛ یعنی به هر عنوانی ورود پیدا می‌کنند تا بتوانند در کشور هدف حاضر شوند و اقدامات اطلاعاتی خود را انجام دهند.

وی افزود: ورود به عرصه نفوذ با راه‌های مختلف از طرف دشمن به انجام می‌رسد؛ حال اینجا به عنوان محیط بان محیط زیست وارد شدند شاید در جای دیگر با عنوان دانشمند هسته‌ای و در جایی دیگر با عنوان استاد دانشگاه وارد شوند، شاید هم در جایی دیگر با عنوان مسئول سیاسی وارد شدند و ما همه اینها را تجربه کردیم.

نماینده بابلسر و فریدونکنار در خانه ملت تصریح کرد: نفوذ در حد مسئولان رده اول انقلاب مانند امیر انتظام و دیگران هم وجود داشته است؛ البته در بین اساتید هم داشتیم. همین چند وقت پیش هم یکی از جاسوسانی که برای سازمان سیا فعالیت می‌کرد در عرصه دانشمندان ورود پیدا کرد و جاسوسی را انجام داد.

این مسئول ادامه داد: تجربه دیگر همین موضوع محیط زیست بود که ورود پیدا کردند. بنابراین راه‌‌های نفوذ از طرف دشمن برای کشورهای هدف می‌تواند در عناوین و راهکارهای مختلفی به انجام برسد.

نانواکناری با تاکید بر اینکه همه ما باید دقت کنیم تا نفوذ انجام نشود، گفت: همه دستگاه‌ها و نیروهای حراستی اعم از وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی و ارتش و سپاه باید در این رابطه حساس باشند.

وی اضافه کرد: ما دشمنان زیادی داریم که با امکانات وسیع می‌توانند به کشور ورود پیدا کنند، لذا ما باید حواسمان جمع باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عملکرد سازمان اطلاعات سپاه در کشف جاسوسان تحسین‌برانگیز است، تاکید کرد: اینکه سپاه و اطلاعات این کار را کرد و جاسوسان را کشف کرد و یا مردم این اطلاعات را دادند همه باید دقت کنند در جهت وحدت و انسجام و جهت تقویت همدیگر برآیند. من تعجب می‌کنم که اگر نهاد یا تشکیلاتی موفقیتی کسب کرد همه باید آن را تحسین کنند نه اینکه خدایی ناخواسته به تضعیف آن برآیند.

این مسئول اضافه کرد: اگر امروز سپاه موفق بود، همه باید از سپاه تقدیر کنند و اگر هم روزی دیگر ارتش موفقیتی به دست آورد همه باید او را تشویق کنند. اینگونه نیست که اگر خدایی ناخواسته سازمان یا نهادی که موفق است به فکر تخریب آن باشند.

نانواکناری در پایان عنوان کرد: همه باید به تشویق هم برآیند و عیب‌های یکدیگر را برطرف کنند تا به قدرت تبدیل شود.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.