روزنگار
روزنگار
روز یکشنبه مورخ:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷[ه.ش]
5 رمضان 1439[ه.ق]
2018 May 20[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93446 مورخ:[1396-11-25 10:50:01] چاپ

نرخ‌ شیرینی شب عید در مازندران افزایش نمی‌یابد

رئیس کمیته اتحادیه‌های قنادان مازندران گفت: با کاهش سود قنادان، از افزایش قیمت شیرینی در بازار شب عید جلوگیری و شاهد ثبات قیمت خواهیم بود.

نرخ‌ شیرینی شب عید در مازندران افزایش نمی‌یابد

به گزارش مشهدسر؛ سیدابراهیم حسینی در گفت‌وگویی درباره وضعیت قیمت شیرینی در بازار شب عید اظهار کرد: طی ماه اخیر شاهد افزایش نرخ ارز و متعاقبا افزایش قیمت برخی از مواد اولیه هستیم.

وی افزود: تصمیم بر این شد تا علیرغم افزایش قیمت مواد اولیه، با کاهش سود قنادان، از افزایش قیمت شیرینی در بازار شب عید جلوگیری و شاهد ثبات قیمت خواهیم بود.

رئیس کمیته اتحادیه‌های قنادان مازندران خاطرنشان کرد: این تصمیم با مشارکت تمامی قنادان و با هدف ثبات قیمت در بازار شب عید و حمایت از وضعیت معیشتی اقشار کم‌درآمد انجام شده است.

این مسؤول بیان کرد: یک‌هزار و 300 قنادی در استان مازندران در حال فعالیت هستند که از این میزان، 700 واحد کارگاهی و 600 واحد فروشگاهی است.

حسینی یادآور شد: در مرکز استان نیز 150 قنادی مشغول فعالیت هستند که از این تعداد، 80 واحد کارگاهی و 70 واحد مابقی نیز فروشگاهی هستند.

وی افزود: هفته‌های پایانی سال، ایام مطلوب و خوشایندی برای فعالان عرصه کسب و کار به شمار می‌رود.

رئیس کمیته اتحادیه‌های قنادان مازندران گفت: در این میان شیرینی شب عید از نمونه محصولاتی به شمار می‌رود که همواره جزئی جدایی‌ناپذیر از سفره عید باستانی نوروز ایرانی‌ها محسوب می‌شود.

بلاغ

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.