پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۱۹ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
1 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 10[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93415 مورخ:[1396-11-24 01:46:01] چاپ

عضو هیأت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی در بابلسر:
ساختمان‌های مهندسی‌ساز در زلزله کرمان خسارت کمتری دیده‌اند/ نقش مهندسان ساختمان جدی گرفته شود

عضو هیأت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: بررسی میزان خسارت و فوتی‌ها زلزله بم و کرمان نشان می‌دهد که خسارت و تلفات ساختمان‌های مهندسی‌ساز کمتر بوده است.

ساختمان‌های مهندسی‌ساز در زلزله کرمان خسارت کمتری دیده‌اند/ نقش مهندسان ساختمان جدی گرفته شود

به گزارش مشهدسر؛ مجید جی‌افرام در همایش ملی مهندسان  برق مازندران در بابلسر اظهار کرد: شاخص مناسب توسعه یافتگی در کشور تعداد تشکل‌های مردم‌نهاد است، نظام مهندسی ساختمان هم یک تشکل خصوصی در کشور است که برای پویایی نیاز به حمایت دارد.

وی با اعلام اینکه مباحثی که در نظام مهندسی ساختمان کشور در ارتباط با ساخت و ساز ارائه می‌شود، دارای پشتوانه علمی و قانونی است، تصریح کرد: برای اصلاح ساختارها ساخت و ساز در کشور باید نقش نظام مهندسی ساختمان جدی گرفته شود.

عضو هیأت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان کشور خاطرنشان کرد: با فعالیت 500 نمایندگی در سراسر کشور مشخص است که این سازمان اطلاع کافی از نقاط قوت و ضعف در این صنعت دارد.

این مسؤول یادآور شد: اصلاح ساختار در ساختمان کشور بدون مشارکت این سازمان امکان‌پذیر نیست، مهندسان این سازمان اطلاعات کافی از ضعف و دغدغه مناسب برای اصلاح ساختار دارند و به همین دلیل نقش مهندسان ساختمان در کشور باید جدی گرفته شود.

جی‌افرام در ادامه با اشاره به خدمات این سازمان در سطح کشور، ادامه داد: مقایسه کشته‌های  زلزله بم با کرمان نشان می‌دهد که خدمات مهندسی ساختمان در بیشتر نقاط کشور نهادینه شده است.

وی در پایان گفت: بررسی دقیق‌تر این موضوع نشان می‌دهد که میزان ساختمان‌های که مهندسی‌ساز بوده خسارت کمتری داشته است و باید این مطالب برجسته‌تر شود.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.