پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۱۹ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
1 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 10[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93414 مورخ:[1396-11-24 01:44:01] چاپ

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در بابلسر:
مقررات ملی ساختمان نیازمند بازنگری است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران با تاکید بر استفاده از فناوری‌های روز در صنعت ساختمان، گفت: مقرات ملی ساختمان در ایران نیازمند بازنگری است.

مقررات ملی ساختمان نیازمند بازنگری است

به گزارش مشهدسر؛ سیف الله علی نیا در هشتمین همایش ملی مهندسان برق در بابلسر با اشاره به اینکه هدایت جامعه برای ایجاد فضای مناسب ایمن و آرام جزو وظایف ذاتی مهندسان است، اظهار داشت: هدف برگزاری این گونه همایش‌ها معرفی فناوری روز دنیا و این که چگونه می‌توان زمینه استفاده از این فناوری‌ها و کاربرد تکنولوژی در زندگی را به سطح عموم مردم ارتقا دهیم .

وی با اشاره به اینکه ایران رتبه 15 دنیا در تولید علم را دارد و حتی کشورهای پیشرفته اروپایی نظیر دانمارک و سوئد، پس از ایران هستند، گفت: با اینکه کشور ما دارای رتبه سوم دنیا بپس از روسیه و آمریکا بوده ولی باید واکاوی شود که چرا با داشتن چنین جایگاهی دارای مشکلات عدیده در رشته‌های مختلف مهندسی هستیم.

علی نیا، خواستار تغییر نگاه در حوزه مقررات ملی ساختمان‌سازی شد و تصریح کرد: جامعه مهندسان ایران باید پنجره جدید برای تولید ثروت را بوجود بیاورند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران بر عملکرد صحیح مهندسان برق در حوزه ساختمان تاکید کرد و گفت: طبق آماری که داریم بیش از 600 مورد آتش‌سوزی ناشی از برق در آتش نشانی تهران در طول سال ثبت شده که رقم بالایی است.

وی افزود: جایگاه صنعت ساختمان پس از صنعت کشاورزی، بیشترین نقش را در اقتصاد و اشتغال دارد و گردش مالی آن به 50 میلیارد دلار هم می‌رسد که این فرصتی است تا بتوان از آن برای رسیدن به جایگاه واقعی از آن کمک گرفت.

علی نیا، نقش مهندسان برق در هوشمندسازی و بهینه‌سازی مصرف انرژی را اساسی دانست و گفت: ضرورت اصلاح قوانین ملی در شرایط پیمان و خود مقررات بر اساس تغییرات تکنولوژی کاملا در ایران احساس می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران، وظیفه مهندسان را اعتمادسازی دانست و گفت: اگر دولت و حاکمیت یا هرجایی بخواهد برای تضعیف جایگاه نظام مهندسی قدم بردارد و مهندسان بتوانند جایگاه خود را ثابت کنند اعتمادسازی لازم بین بدنه جامعه و کسانی که قرار است از خدمات مهندسی استفاده کنند با مهندسان صورت گیرد و این خود مردم هستند که از وجود تک تک مهندسان استفاده می‌کنند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.