پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز چهارشنبه مورخ:
۲۸ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
10 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 19[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93275 مورخ:[1396-11-19 11:38:01] چاپ

ادعای جدید یک کشور عربی علیه ایران
وزارت خارجه آل خلیفه در ادامه ادعاهای تکراری خود مدعی شد که اعضای شبکه ای که در ایران آموزش دیده بودند را بازداشت کرده است.

به گزارش مشهدسر؛ وزارت خارجه بحرین مدعی شد: اعضای یک شبکه تروریستی که خطوط لوله نفتی بوری را منفجر کرده اند بازداشت شده اند. این افراد پس از اینکه آموزش های گسترده ای در مراکز وابسته به سپاه پاسداران ایران دیده اند دست به این اقدامات زده اند. اعضای این شبکه چهار نفره عبارتند از فاضل محمد جعفر ۲۳ ساله، انور عبدالعزیز موسی جعفر المشیمع ۲۴ ساله، محمد عبدالله عیسی عبدالله محروس ۲۷ ساله و عادل احمد علی احمد صالح ۲۳ ساله.

وزارت خارجه آل خلیفه ادعا کرد: بر اساس بازجویی های به عمل آمده از بازداشت شدگان؛  آنها آموزش های امنیتی گسترده ای در ایران و مراکز وابسته به سپاه پاسداران ایران با هماهنگی رهبران تروریستی فراری از بحرین و موجود در ایران دیده اند.  جذب تروریستها به بهانه سفرهای دینی با حمایت مالی صورت می گیرد و آنها به ایران می روند و آموزش های نحوه ساخت و به کارگیری مواد منفجره و انواع سلاح ها مانند کلاشینکوف و آر پی جی و دوره های دفاع شخصی می بینند و مامور اجرای اقداماتی هستند که خطوط لوله نفتی را هدف قرار می دهد و به اقتصاد بحرین ضربه می زند.

این ادعاها در حالی بیان می شود که همواره ایران این ادعاها را بی اساس و واهی دانسته است.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.