پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۹ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
11 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 20[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93266 مورخ:[1396-11-19 11:25:01] چاپ

داستان سربازی‌ که ۱۰سال پس از شهادت‌ بازگشت
«مجنون در آتش» با نگاهی به خاطرات و زندگی‌نامه شهید محمدحسین ساعدی از سوی گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی منتشر شد.
داستان سربازی‌ که ۱۰سال پس از شهادت‌ بازگشت

به گزارش مشهدسر؛ کتاب «مجنون در آتش»، شامل خاطرات و زندگی‌نامه سردار شهید محمدحسین ساعدی به کوشش انتشارات شهید هادی منتشر شد. این کتاب تلاش دارد تا از لابه‌لای خاطرات خانواده، همراهان و همرزمان شهید،‌ شخصیت او را با نثری داستانی به مخاطب جوان امروز معرفی کند.

شهید ساعدی متولد سال 1335، از شهدای هشت سال دفاع مقدس در استان مرکزی است. او که فرمانده گردان روح‌الله لشکر17 علی‌ابن‌ابیطالب(ع)سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را برعهده داشت، در سال 62 به شهادت رسید.

در معرفی این کتاب آمده است: سردار شهید حسین ساعدی یک گچکار ساده بود که با شروع جنگ به کردستان رفت و در کنار سردار احمدمتوسلیان حماسه‌ها آفرید. او بعدها فرمانده نیروهای اعزامی از خمین شد و در سالهای ابتدای دفاع مقدس، خط شکن عملیات‌ها بود.شهید زین الدین که فرمانده او بود، بسیار به حسین ساعدی علاقه داشت. او سخت‌ترین محورها را در اختیار حسین و نیروهایش قرار می داد. در یکی از عملیات‌ها، دو گردان نیرو در عمق مواضع دشمن محاصره شدند. با اتمام مهمات و آذوقه، دشمن ده‌ها خودرو فرستاد تا 700 اسیر بگیرد. حسین ساعدی که هیچ دوره فرماندهی ندیده بود، با حرکتی عجیب، نه تنها تمامی نیروها را نجات داد، بلکه تعداد زیادی کشته و اسیر از دشمن گرفت.در عملیات والفجر4 و خیبر، قفل عملیات توسط گردان روح الله به فرماندهی حسین ساعدی باز شد. قبل از خیبر، همه فهمیده بودند که حسین ماندنی نیست. حسین ساعدی، با نیروهایش وارد جزیره جنوبی شد و خط شکن عملیات شد. در روز هشتم اسفند 62 مرغ روحش به پرواز در آمد.حسین عاشق گمنامی بود. برای همین پیکرش در کنار نیروهایش در جزایر مجنون ماند. از کودکی در روز تاسوعا نذری می داد. او فدایی حضرت عباس بود. 10 سال بعد در شب تاسوعا به خمین بازگشت... .

منبع:تسنیم

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.