پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز جمعه مورخ:
۲۸ دی ۱۳۹۷[ه.ش]
11 جمادی الاول 1440[ه.ق]
2019 Jan 18[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93091 مورخ:[1396-11-15 14:48:01] چاپ

ولخرجی‌های نظامی لندن و کاهش بودجه‌ انگلیسی‌ها را به خیابان کشاند
هزاران نفر از فعالان و مخالفان جنگ به همراه کارکنان بخش بهداشت و درمان انگلیس، در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت و شرایط بد خدمات عمومی، راهپیمایی عظیمی برگزار کردند.
ولخرجی‌های نظامی لندن و کاهش بودجه‌ انگلیسی‌ها را به خیابان کشاند

به گزارش مشهدسر؛ کارکنان بخش‌های درمانی و پزشکی بریتانیا به همراه فعالان اجتماعی و مخالف جنگ روز شنبه (دیروز) راهپیمایی بزرگی را در شهر لندن و در نزدیکی مقر پارلمان برگزار کردند.

به نوشته روزنامه گاردین، گروه‌های فشار در انگلیس این راهپیمایی را برنامه‌ریزی کردند و راهپیمایان با در درست داشتن پلاکاردهایی خواستار قطع بودجه نظامی به جای قطع بودجه رفاه اجتماعی شدند. 

بریتانیا از جمله بزرگترین تولیدکنندگان تسلیحات و تجهیزات نظامی در جهان است و این محصولات را بدون در نظر گرفتن مسایل حقوق بشری به کشورهای متعددی به فروش می‌رساند.

همچنین برخی از مردم در تظاهرات دیروز بر روی پلاکاردهایشان نوشته بودند به جای ادامه پروژه اتمی زیردریایی‌های ترایدنت، به خدمات بهداشت درمانی رسیدگی شود. گروه‌های مخالف جنگ هم با حضور در این راهپیمایی خواستار متوقف کردن جنگ‌های متعددی در جهان شدند که با تسلیحات و تجهیزات انگلیسی شعله‌ور می‌شوند. 

در میان راهپیمایان، عده‌ای پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: نه به ترامپ، نه به ممنوعیت ورود مسلمانان. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در میان مردم انگلیس به دلیل دیدگاه‌های متعصبانه‌اش علیه مسلمانان، محبوبیت چندانی ندارد. 

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.