پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۷ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
9 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 18[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93041 مورخ:[1396-11-13 14:43:01] چاپ

امام جمعه بابلسر:
شخصیت امام خمینی(ره) دلیل اصلی ماندگاری انقلاب است/ استکبار در توان خود نمی‌بیند به ایران حمله کند

امام جمعه بابلسر با اشاره به اینکه شخصیت امام دلیل اصلی ماندگاری انقلاب است، گفت: استکبار در توان خود نمی‌بیند که به ایران حمله کند و می‌داند در صورت حمله به ایران، شکست سنگینی می‌خورد.

شخصیت امام خمینی(ره) دلیل اصلی ماندگاری انقلاب است/ استکبار در توان خود نمی‌بیند به ایران حمله کند

به گزارش مشهدسر؛ حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بابلسر با تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: برای بررسی دلیل ماندگاری و مانایی انقلاب اسلامی باید شخصیت امام خمینی(ره) را بررسی کرد.

وی افزود: در طول چهار دهه اخیر دشمن توطئه‌ها و فتنه‌های فراوانی را علیه ایران عملیاتی کرد که اگر علیه هر کشوری انجام می‌شد، آن کشور از پای درمی‌آمد.

امام جمعه بابلسر با تاکید بر اینکه باید بدانیم رمز ماندگاری انقلاب چیست تا از آن محافظت و آن را تقویت کنیم، تصریح کرد: امام(ره) راه را به ما نشان داد و مسیر را برای ما هموار کرد.

قلی‌پور با بیان اینکه امام یک جوان تازه به دوران رسیده نبود که بر اساس احساسات عمل کند، گفت: امام راحل یک مرد سرد و گرم چشیده، تحصیل‌کرده در علوم دینی، تاریخ‌شناس، جامعه‌شناس، انقلابی و فقیه سیاسی بود.

وی خاطرنشان کرد: امام خود به کمال رسید و درصدد برآمد تا جامعه ایران را هم به کمال برساند.

خطیب جمعه بابلسر با اشاره به اینکه شخصیت امام دلیل اصلی ماندگاری انقلاب است، بیان کرد: دومین عامل خط امام(ره) است.

قلی‌پور با بیان اینکه خط امام خط انبیا، معصومین و همان صراط مستقیم است، ادامه داد: تا زمانی که ملت و مسئولان ایران در این مسیر گام بردارند، دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

وی تاکید کرد: استقلال، استکبارستیزی، شهادت‌طلبی و پشتیبانی از ولایت فقیه از ویژگی‌های خط امام است.

امام جمعه بابلسر با اشاره به اینکه برخی لجن‌پراکنی می‌کنند و ساده‌لوحی خودشان را به گردن ولایت فقیه می‌اندازند، یادآور شد: آنقدر دروغ می‌گویند که خودشان نیز آن را باور می‌کنند.

قلی‌پور با بیان اینکه دشمن در چهار جبهه نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی علیه ایران فعالیت می‌کند، اظهار کرد: پس از آنکه جنگ نظامی را تجربه کردند و ناکام ماندند، با هدف زدن ایران، جنگ نیابتی را در منطقه راه انداختند.

وی با اشاره به سخنان برخی که می‌گویند ایران فدای سوریه و لبنان شده است، اضافه کرد: واقعیت این است که سوریه و لبنان فدای همراهی با ایران شده‌اند.

خطیب جمعه بابلسر متذکر شد: استکبار در توان خود نمی‌بیند که به ایران حمله کند و می‌داند در صورت حمله به ایران، شکست سنگینی خواهد خورد.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای مذکرات موشکی و تاکید بر اینکه توان دفاعی ایران قابل مذاکره نیست، تصریح کرد: باید توان موشکی و هوافضا را تقویت کنیم.

امام جمعه بابلسر با بیان اینکه دشمن در میان شخصیت‌ها نفوذ می‌کند تا به ایران در عرصه سیاسی ضربه بزند، خاطرنشان کرد: با تحریم می‌خواهند به ایران در عرصه اقتصادی ضربه بزنند که فضل الهی نخواهند توانست.

قلی‌پور در پایان با اشاره به تلاش دشمن برای استحاله فرهنگی در ایران، گفت: برای مقابله با فتنه‌های فرهنگی دشمن، باید سبک زندگی خود را اصلاح کنیم.

بلاغ

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.