روزنگار
روزنگار
روز یکشنبه مورخ:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷[ه.ش]
12 رمضان 1439[ه.ق]
2018 May 27[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 93034 مورخ:[1396-11-12 14:15:01] چاپ

فرمانده سپاه بابلسر:
راهیان نور قرارگاه فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است/ اعزام 300 دانش‌آموز بابلسری به مناطق عملیاتی جنوب کشور

فرمانده سپاه بابلسر با بیان اینکه ریل گذاری و انتقال فرهنگ مقدس مقاومت در قالب کاروان‌های راهیان نور دیده شده است، گفت: بر همین اساس راهیان نور به عنوان قرارگاه فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمن انجام وظیفه می‌کند.

راهیان نور قرارگاه فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمن است/ اعزام 300 دانش‌آموز بابلسری به مناطق عملیاتی جنوب کشور

به گزارش مشهدسر؛ سرهنگ پاسدار سیدموسی حسین‌نژاد طی گفت‌وگویی اظهار کرد: دوران دفاع مقدس ما بخش قابل ملاحظه و پر اهمیتی از تاریخ ملت ایران است که به فرهنگ سلحشوری وغیرتمندی تکیه دارد بطوری که بازخوانی و باز نشر از این رویداد می‌تواند بسیار برای جوانان غیرتمند این سرزمین مفید فایده و غیرت دینی آنان را تشدید نماید.

 

و افزود: امروز به برکت خون شهیدان و شکیبایی خانواده‌های معظم شهدا، فرهنگ مقاومت و دفاع مقدس، قداست و جایگاه خوبی پیدا کرده است و تاثیر بی شائبه ای را روی نسل جوان که جبهه و جنگ را ندیده  واندک اطلاعی از آن نداشته اند، گذاشته است، ریل گذاری و انتقال این فرهنگ مقدس در قالب کاروان‌های راهیان نور دیده شده است. بر همین اساس راهیان نور به عنوان قرارگاه فرهنگی در مقابله با جنگ نرم دشمن انجام وظیفه می‌کند.


فرمانده سپاه بابلسر تصریح کرد: سفرهای راهیان نور موجب می‌شود تا نسل جوان ایران ما با فرهنگ مقاومت آشنا شده و هر چه بیشتر، بهتر واستوارتر در مسیر کمال معنوی خود و کشورش گام بردارد و با تهاجم فرهنگی تمام قد وبا تمام وجود مبارزه کند.


حسین‌نژاد با بیان اینکه راهیان نور قطعا از هدیه‌های بی نظیر خداوند است که برای بهتر شناختن شهدا و مردانی که از همه چیز گذشتن و برای امنیت کشور پای در رکاب جهاد نمودند و هم اغوش شهادت شدند، به جوانان ما به ارث رسیده است، خاطرنشان کرد: امروز در قالب کاروان‌های راهیان نور، جوانان دانشجو و نوجوانان دانش آموز با سفر به مناطق جنگی و نشستن بر روی خاک مقدس آن، به صورت حسی و از نزدیک با دوران دفاع مقدس آشنا می‌شوند و این موجب اثر گذاری فراوان روی آنها می‌شود به گونه ای که برخی که برای بار اول به مناطق عملیاتی می‌روند، به شدت متاثر می‌شوند و برای سال‌های بعد جهت زیارت از آن یادمانها مشتاق‌تر می‌شوند. واین یعنی شروع ماموریت خوب.


وی بیان کرد: اگر جوان ایرانی بخواهد حفظ آرمانهای شهدا را مأموریت و وظیفه  خود بداند، باید ببیند در محور مختصاتی با دو محور، انقلاب اسلامی و دفاع از آن در برابر هجمه ها و توطئه‌های دشمن علیه انقلاب در کجا ایستاده است.


فرمانده سپاه بابلسر با بیان اینکه سفرهای راهیان نور موجب می‌شود تا بخشی از اهدافی که ما در مقابله با انواع تهدیدات علیه انقلاب چه در حوزه سخت افزاری، نیمه سخت و بالاخص جنگ نرم و تهاجم فرهنگی داریم تامین شود و این میسر نمیش‌ود مگر با یادآوری دوران دفاع مقدس، چرا که جوانان ما جایگاه خویش را بهتر می‌شناسند و قوی تر عمل می کنند، گفت: اعتقاد ما این است که اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق جنگی، سازندگی است؛ چرا که انسان در شرایط خاص دچار دگرگونی می‌شود. اگر زائران جوان ما در این حج بصیرتی با حضور در مناطق جنگی، مظلومیت و رشادت رزمندگان را ببیند بهتر آن را می‌پذیرند و درک می کنند، از طرفی پیوند و ارتباط بین نسل دوم، سوم و چهارم انقلاب با نسل اول از جمله مهم‌ترین آثار و برکات راهیان نور است، امروز اگر نسل حاضر در زمان هشت سال دفاع مقدس حضور نداشت با حضور خود در این حج بصیرتی اثبات نمود که امروز از این واقعه مهم یعنی دفاع از انقلاب و آرمان‌های شهدا و امام شهدا بی‌تفاوت عبور نخواهد کرد.


حسین‌نژاد ادامه داد: بحول قوه الهی و با عنایت ائمه اطهار، سپاه شهرستان بابلسر در اجرای این حج بصیرتی در سال ۹۵ توانست در چهار مرحله ۸۲۰ نفر از دانش آموزان شهرستان بابلسر را طی چهار مرحله و در قالب ۱۸ کاروان به مناطق عملیاتی غرب وجنوب اعزام نماید، در سال ۹۶ نیز سپاه بابلسر در یک مرحله تعداد ۱۹۶ نفر از دانش اموزان دختر را در قالب راهیان نور برای بازدید از مناطق عملیاتی اعزام نمود وان‌شالله برای روز ۱۳ بهمن روز جمعه تعداد ۳۰۰ نفر از دانش اموزان شهرستان بابلسر بعد از اقامه نماز جمعه در مصلی المهدی بابلسر در قالب ۷ دستگاه اتوبوس به همراه راویان و یادگاران دفاع مقدس در اردوی راهیان نور شرکت خواهند کرد.


وی اضافه کرد: مدت سفر کاروان راهیان نور شهرستان بابلسر پنج روز است که دانش آموزان در این سفر معنوی از مناطق عملیاتی شلمچه، اروندکنار، فاو و یادمان شهدای هویزه بازدید خواهند کرد. برای دانش آموزان موازی بازدید از مناطق عملیاتی و یادمانها برنامه‌های مختلف اعم از فرهنگی و اموزشی نیز در نظر گرفته شده است که ان شالله یکی از آن برنامه ها در مسیر بازگشت، زیارت بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) خواهد بود.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.