روزنگار
روزنگار
روز یکشنبه مورخ:
۰۶ خرداد ۱۳۹۷[ه.ش]
12 رمضان 1439[ه.ق]
2018 May 27[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 92934 مورخ:[1396-11-10 13:04:01] چاپ

امام جمعه بابلسر:
ارتش ایران معادلات دنیای استکبار را بر هم زده است

امام جمعه بابلسر با تاکید بر تقویت قوای مسلح کشور گفت: ارتش ایران معادلات دنیای استکبار را بر هم زده است.

 ارتش ایران معادلات دنیای استکبار را بر هم زده است

به گزارش مشهدسر؛ حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور در دیدار فرمانده و رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر با اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و  ایام الله دهه فجر اظهار داشت: آنچه که سبب شکل‌گیری انقلاب اسلامی توسط امام خمینی(ره) شد، توجه و عمل به سیره رسول الله (ص) بوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمن در حال تغییر جهت‌ها است،افزود: هدف امام (ره) از ایجاد چنین انقلابی، تحقق خواسته‌های اسلام بود؛ در حال حاضر دشمن به دنبال تغییر جهت  انقلاب است تا بدین وسیله اینگونه القا کند که انقلاب اسلامی در برطرف کردن مشکلات مردم ناکارآمد است.

امام جمعه بابلسر با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری نسبت به امر پدافند بسیار تاکید دارند ادامه داد: در مقابل تهاجمات باید کارهایی را انجام دهیم که دشمنان به اهداف خود نرسند.

قلی پور با بیان اهمیت پدافند هوایی عنوان کرد: دشمن با جنگ تحمیلی به ملت ایران، 8 سال سعی کرد و  نتوانست کاری از پیش ببرد؛ در حال حاضر آسمان کشور اهمیت بسیاری دارد چون دشمن به فکر ضربه زدن از این نقطه است؛ پس حضور و فعالیت شما در این زمینه بسیار مهم و با ارزش بوده و این امر در واقع همان پدافند عامل است.

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل نیاز  فعالیت درخور دارد، افزود: دشمن در حال انجام فعالیت‌های گسترده برای سست کردن بنیان خانواده است.

پاسدار خون شهدا باشیم

رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی بابلسر نیز در این دیدار گفت:همواره باید پاسدار ارزش‌ها بود چرا که ایثارگران و شهدا با اهدا خون و جان خود این مهم را برای ما بجای گذاشته و مسیر سربلندی و افتخار را برای ما ایجاد کردند.

حجت الاسلام علی غلام‌پور  با اشاره به اینکه ما مدیون شهدا هستیم، افزود: ایام الله دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی را در پیش داریم، ایامی که ارتشیان با بیعت و پشتیبانی خود از امام(ره) و مردممسیر تحقق این امر خطیر را هموارتر کردند.

رئیس عقیدتی سیاسی پدافند هوایی بابلسر با بیان اینکه برگزاری نشست‌های منظم با ائمه جمعه و به ویژه امام جمعه این شهرستان نقش مهمی در افزایش روحیه کارکنان این گروه خواهد داشت، ادامه داد: بیان و طرح مباحث عقیدتی، سیاسی و موضوعات اجتماعی از جمله نیازهای عمومی همگان است چرا که این موضوعات همواره گره گشای بسیاری از مشکلات  است.

غلام‌پور با بیان کلام مقام معظم رهبری در دیدار با سرلشکر سلیمی، عنوان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با این فرمانده عالی رتبه نظامی کشور فرمودند: «اگر بنده لباس روحانیت بر تن نداشتم، حتما لباس ارتش را می‌پوشیدم»، این امر نشانگر اهمیت جایگاه ارتش و ارتشیان است.

فرمانده پدافند هوایی بابلسر نیز گفت: در پدافند همگان با واژه انتظار مانوس بوده و به این امر واقفیم که نگذاریم دشمن حتی یک لحظه فکر بد نسبت به کشورمان داشته باشد لذا دست بر ماشه منتظر رجم شیاطین هستیم.

سرهنگ رحمت الله مولا با اشاره به اینکه مجموعه فعالیت‌های یگان‌های پدافندی در سطح کشور مشخص است، گفت: مهم‌ترین وظیفه و فعالیت پدافند هواییکنترل، مراقبت و دفاع از حریم آسمان کشور و ولایت از هرگونه تعرض دشمن داخلی و خارجی است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های پدافند هوایی به شکل 24 ساعته انجام می‌شود، افزود: رادارها، سیستم های الکترونیکی، دیده بانان و مجموعه امکانات موجود چه از حیث توان فردی و چه از حیث توان لجستیکی به شکل مداوم و بدون وقفه در حال پایش فعالیت‌های دشمنان هستند.

وی ادامه داد: در پدافند همگان با واژه انتظار مانوس بوده و به این امر واقفیم که نگذاریم دشمن حتی یک لحظه فکر بد نسبت به کشورمان داشته باشد چرا که امر انتظار در من و همکارانم با بحث انتظار برای ظهور منجی عالم حضرت صاحب الزمان(عج) گره خورده و این مهم همواره ما را استوار و ثابت قدم نگه داشته است؛ لذا دست بر ماشه منتظر رجم شیاطین هستیم.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.