پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز جمعه مورخ:
۳۰ شهریور ۱۳۹۷[ه.ش]
10 محرم 1440[ه.ق]
2018 Sep 21[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 92933 مورخ:[1396-11-10 11:59:01] چاپ

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر خبر داد
توزیع بیش از 2 هزار تن انواع کود شیمیایی بین کشاورزان بابلسری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر گفت: از ابتدای امسال تاکنون 2 هزار و 816 تن انواع کودهای شیمیایی با همکاری کارگزاری‌های توزیع کود شیمیایی بین کشاورزان این شهرستان توزیع شد.

 توزیع بیش از 2 هزار تن انواع کود شیمیایی بین کشاورزان بابلسری

به گزارش مشهدسر؛ حسن رزاقی طی گفت‌وگویی با بیان اینکه از این میزان کود توزیع شده بیشتر مربوط به کود اوره با 2 هزار 263 تن بوده است، اظهار کرد: در این مدت 290 تن کود پتاسه و 263 تن کود فسفاته بین کشاورزان شهرستان بابلسر توزیع شد.


وی توجه به تاریخ تولید و انقضاء کود و داشتن گواهی ثبت از موسسه آب و خاک کشور را ضروری دانست و افزود: کشاورزان به نام شرکت سازنده و توزیع کننده داخلی و خارجی توجه داشته و نیز باید به طور مشخص روی برچسب بسته بندی، ثبت و قابل رؤیت باشد.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بابلسر با اشاره به اینکه هیچگونه محدودیتی برای توزیع و تحویل کوده اوره برای مصرف سرک زراعت‌ های پاییزه وجود نداشته و کشاورزان برای دریافت کود مورد نیاز می‌توانند به کارگزاری ‌های توزیع کود مراجعه کنند از بهره برداری 10 طرح در حوزه آب و خاک و زیربنایی، دهه فجر در شهرستان بابلسر خبر داد.


رزاقی اعتبار این تعداد طرح را بیش از 56 هزار و 850 میلیون ریال اعلام کرد و گفت: این طرح ها شامل بهره برداری از کانال بتنی روستای روشندان و هلی باغ بخش بهنمیر این شهرستان با اعتبار 12 هزار و 600 میلیون ریال، کانال بتنی ایستاده، در دارابدین روشن بهنمیر با اعتبار دو هزار و 200 میلیون ریال، کانال بتنی روستای درزی نقیب شهرستان بابلسر و پایین احمد کلا بخش مرکزی این شهرستان هر کدام با اعتبار دو هزار میلیون ریال، لایروبی و مرمت آببندان روستاهای کونر و دوغی کلا یور محله با اعتبار چهار هزار و 300 میلیون ریال ، کانال بتنی بازار سر با اعتبار 2000 میلیون ریال و تجهیز و نوسازی اراضی شالیزاری روستای عزیزک با اعتبار بیش از 17 هزار میلیون ریال است.


وی با بیان اینکه 200 هکتار از زمین ها و باغ‌ های شهرستان بابلسر نیز با اعتبار بیش از 14 هزارمیلیون ریال به سیستم آبیاری تحت فشار مجهز شده که فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید، بیان کرد: امسال بازسازی مرکز جهاد کشاورزی بابلرود نیز با اعتبار 650 میلیون ریال انجام شد که در این ایام به بهره برداری می‌رسد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.