پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز چهارشنبه مورخ:
۲۷ تیر ۱۳۹۷[ه.ش]
5 ذی القعده 1439[ه.ق]
2018 Jul 18[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 92776 مورخ:[1396-11-07 01:15:01] چاپ

مدیر گروه باغبانی دانشگاه کشاورزی ساری متذکر شد
تسریع در برداشت باقی‌مانده مرکبات سر درختان/ سرما به درختان نارنگی و پرتقال آسیب نمی‌زند

مدیر گروه باغبانی دانشگاه علوم کشاورزی ساری گفت: سرما به درختان نارنگی و پرتقال آسیب نمی‌زند ولی باید هرچه سریع‌تر نسبت به برداشت میوه سر درختان اقدام شود.

تسریع در برداشت باقی‌مانده مرکبات سر درختان/ سرما به درختان نارنگی و پرتقال آسیب نمی‌زند

به گزارش مشهدسر؛حسین صادقی در گفت‌وگویی اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی، هوای مناطق شمالی به حدود منفی ۵ می‌رسد که با توجه به این وضعیت باقی ماندن هر نوع میوه مرکبات روی درخت موجب از بین رفتن آن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه باغداران باید هر چه سریع‌تر میوه مرکبات را برداشت کنند، اضافه کرد: باغداران با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش برف و باران باید نسبت به برداشت هر نوع مرکبات ازجمله نارنج اقدام کنند.

مدیر گروه باغبانی دانشگاه علوم کشاورزی ساری با بیان اینکه این سرما به درختان نارنگی و پرتقال آسیب نمی‌زند، افزود: این سرما تأثیری بر درختان پرتقال و نارنگی بالغ ندارد ولی تنه‌های درختان یک تا سه سال باید با فوم پیچیده شود تا در اثر بارش‌ها دچار خسارت نشوند.

صادقی با تأکید بر اینکه با توجه به شرایط جوی از کاشت درختان مرکبات خودداری شود، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین موضوع توجه به بحث  مدیریت تغذیه است که بعد از بارش‌ها موارد لازم در این زمینه نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.