پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۷ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
9 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 18[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90705 مورخ:[1396-09-16 01:29:01] چاپ

شهردار بابلسر:
توسعه نامتوازن بابلسر نگران‌کننده است/ طلب 22 میلیارد تومانی شهرداری از شهروندان

شهردار بابلسر با اشاره به طلب 22 میلیارد تومانی این نهاد از شهروندان، گفت: نقد کردن بدهی‌ دانه‌درشت‌ها در اولویت برنامه ما قرار دارد.

توسعه نامتوازن بابلسر نگران‌کننده است/ طلب 22 میلیارد تومانی شهرداری از شهروندان

به گزارش مشهدسر؛ سیدمرتضی شفیعی طی گفت‌وگویی با اشاره به بدهی 100 میلیارد تومانی شهرداری بابلسر به پیمانکاران و ادارات، اظهار کرد: این بدهی که از دوره‌های گذشته به این شهرداری به ارث رسیده، این نهاد را با بحران مالی مواجه کرده است.


وی افزود: این بدهی بیشتر به پیمانکاران و بدهی معوقه به تامین اجتماعی است و در تلاشیم تا در مدیریت جدید این مشکل را مرتفع کنیم.


شهردار بابلسر با اشاره به طلب 22 میلیارد تومانی این نهاد از شهروندان، تصریح کرد: بخش قابل توجه این طلب مربوط به انبوه‌سازان است.


شفیعی با تاکید بر اینکه نقد کردن بدهی‌ دانه‌درشت‌ها در اولویت برنامه ما قرار دارد که در سه ماهه جاری 5 میلیارد و 400 میلیون تومان وصولی داشته‌ایم، گفت: عدم توسعه متوازن شهر بابلسر بسیار آزاردهنده و نگران‌کننده است، تا جایی که برج‌های 40 طبقه احداث کردیم اما از سویی دیگر تجهیزات آتش‌نشانی و زیر ساخت‌های آن فراهم نشده است.


وی ادامه داد: همچنین محلات شهر بابلسر از قافله توسعه عقب مانده‌اند که در این دوره به دنبال احیای این محله‌ها هستیم که احداث پارک محله‌ها یکی از برنامه‌های محوری ماست.

 

شهرداری بابلسر نمی‌تواند در بابلرود سرمایه‌گذاری کند


شهردار بابلسر خاطرنشان کرد: رودخانه بابلرود که از وسط این شهر می‌گذرد، به عنوان یک فرصت بسیار خوب برای شهر بابلسر است اما مالکیت این رودخانه در اختیار آب منطقه‌ای است و شهرداری نمی‌تواند در آن سرمایه‌گذاری کند.


این مسئول اضافه کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته مصمم هستیم تا بستر رودخانه بابلرود به شهرداری بابلسر واگذار شود و خوشبختانه گام‌های مثبتی برداشته شد و هم‌اکنون در حال رفع موانع حقوقی آن هستیم.


شفیعی تاکید کرد: با ساماندهی رودخانه بابلرود، نه تنها از لحاظ زیست‌محیطی گام‌های بسیار موثری برمی‌داریم بلکه از لحاظ جذب گردشگر نیز اثربخش است.

 

وی در پایان با بیان اینکه مناسب‌سازی پیاده‌روها و زیباسازی شهر از جمله برنامه‌های این شهرداری است، از همه رسانه‌ها خواست تا در ارائه خدمات مطلوب و توسعه متوازن شهر بابلسر کمک‌کار مسئولان شهری باشند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.