پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز جمعه مورخ:
۲۳ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
5 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 14[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90698 مورخ:[1396-09-17 00:59:01] چاپ

علیرضا زاکانی
چهار مولفه اساسی در انحراف افراد

مستند قائم مقام، مستند قوی، خوش ساخت، دقیق و برخوردار از جلوه‌های بصری مناسب بود، در برهه زمانی که راوی‌های جعلی تاریخ کار ویژه تحریف رخدادهای مهم جمهوری اسلامی را برعهده دارند.

به گزارش مشهدسر؛ علیرضا زاکانی، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی اش درباره مستند قائم مقام به کارگردانی  علی صدری‌نیا و تهیه کنندگی مهدی صفار و کوشش فرج اللهی که به زندگی آیت‌الله منتظری می‌پردازد، نوشت:

مستند قائم مقام را همراه با دانشجویان عزیز دیدم.

این مستند قوی، خوش ساخت ، دقیق و برخوردار از جلوه های بصری مناسب بود. در برهه زمانی که راوی های جعلی تاریخ کار ویژه تحریف رخدادهای مهم جمهوری اسلامی را برعهده دارند، پژوهشگران جوان این مستند با رعایت انصاف و دقت و با تکیه به اسناد و گفتگو با مطلعین به روایت حقایقی پرداختند که موجب برتری این مستند نسبت به موارد مشابه خود شده است. باید این کار را اجر نهاد و با همه وجود از  عوامل ساخت آن تشکر کرد.

 ای کاش چنین مستندهایی قبلا برای برخی از سیاستمداران اکران خصوصی می شد، که در زمان های خاص خوشبینانه دچار نسیان نشده و روایت مخدوش از تریبون های رسمی برای تخریب رقیب و جفا به انقلاب اسلامی بیان نمی کردند و در آینده نیز بیان نکنند.

 فراتر از مستند قائم مقام باید چند نکته را نیز مورد توجه قرار داد:

در زمانی که رسانه های دشمنان خارجی و عناصر داخلی وابسته به غرب، تاریخ انقلاب اسلامی را با روایت های مخدوش و نادرست برای نسل جدید روایت می کنند و جای جلاد و شهید را عوض کرده و در رثای جلادها مرثیه سرایی می کنند، خلاء پژوهش های دقیق تاریخی که منجر به تولید کتاب، فیلم و مستند شود، به شدت احساس می شود. نسل جدید انقلاب هنرمند و خلاق است ولی مشکل از نهادهای متولی است. آیا هنگام آن فرا نرسیده است که اسناد فراوان تاریخی در مراکز مختلف در اختیار پژوهشگران انقلابی قرار گیرد؟ و آیا همچنان باید شاهد خاک خوردن آرشیوهای صوتی و تصویری و پرونده ها مهم باشیم!  مسلما دست های پنهانی برای جلوگیری از بیان واقعیت ها و راه طی شده وجود دارد.

تاریخ عبرت آموز است؛ مخصوصا اگر شاهد تکرار روندهای انحراف در رخدادهای خاص زندگی سیاستمداران باشیم. «اعتماد به دشمن یا تزلزل در مقابل او»، نقش «نزدیکان غیرانقلابی و یا نفوذی»، «دنیا زدگی خواص» و  «عدم شناخت ظرفیتهای فراوان ایران اسلامی و عقبه های قدرتمند انقلاب اسلامی» چهار مولفه اساسی در انحراف برخی از افراد اثرگذار از اصول انقلاب اسلامی است. پس از روایت آقای منتظری باید شاهد خوانش زندگی «منتظری ها» با تکیه به اسناد تاریخی باشیم تا گذشته و گذشتگان را چراغ را آینده خود قرار دهیم. ان شاءالله

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.