روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۲۰ آذر ۱۳۹۶[ه.ش]
22 ربیع الاول 1439[ه.ق]
2017 Dec 11[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90690 مورخ:[1396-09-15 00:00:01] چاپ

معاون استاندار مازندران:
پژوهشگران تحقیقات را به سمت نیازهای مازندران سوق دهند/ رتبه دوم مازندران در شاخص‌های فناوری اطلاعات

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران گفت: استان مازندران پس از تهران، در همه شاخص‌های فناوری اطلاعات رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

پژوهشگران تحقیقات را به سمت نیازهای مازندران سوق دهند/ رتبه دوم مازندران در شاخص‌های فناوری اطلاعات

به گزارش مشهدسر؛ حسن خیریان‌پور در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر استان مازندران در دانشگاه مازندران با تبریک فرا رسیدن میلاد رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع)، اظهار کرد: پیامبر اسلام دارای معجزه‌ای است که مملو از علم و دانایی است.

وی با بیان اینکه منطق و اقناع دو ویژگی بارز رسول اکرم(ص) بود، افزود: اگر اسلام در اقصی نقاط جهان رسوخ پیدا کرده است، از تجلی زور و قدرت نیست بلکه به دلیل استفاده از دیپلماسی اقناع و منطق است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با تقدیر از برگزارکنندگان مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان، تصریح کرد: در استانی زندگی می‌کنیم که مملو از ثروت‌های خدادادی است و این ویژگی می‌تواند مازندران را فرا استانی و فرا کشوری جلوه دهد.

این مسئول ادامه داد: این مهم حاصل نخواهد شد، مگر با برنامه‌ریزی دقیق، شناخت مشکلات و ارائه راهکار در قالب پژوهش.

خیریان‌پور با تاکید بر اینکه مازندران از تنوع در توانمندی‌ها، ذخائر، فرهنگ، تاریخ، مسائل سیاسی و اجتماعی، موقعیت جغرافیایی و همسایگی با کشورهای دیگر برخوردار است، تصریح کرد: باید نیازها، ذخائر و توانمندی‌های استان را بشناسیم تا پژوهشگران تحقیقات را به سمت نیازهای مبرم مازندران سوق داده و به کارگروه‌های تصمیم‌ساز انتقال دهند.

وی با اشاره به اینکه باید بپذیریم در عصر دانایی و فناوری اطلاعات قرار گرفته‌ایم و باید از این ظرفیت‌ها در زندگی استفاده کنیم، خاطرنشان کرد: استان مازندران پس از تهران، در همه شاخص‌های فناوری اطلاعات رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران تاکید کرد: باید به سمت استان مجازی شدن، اجرای دولت الکترونیک و هوشمندسازی اداری حرکت کنیم.

این مسئول در پایان با بیان اینکه علم باید به عرصه کار و اشتغال آورده شود، گفت: حق مازندران است که در میان استان‌های کشور از تراز بالایی برخوردار باشد.

به گزارش بلاغ، در پایان این همایش از پژوهشگران برتر مازندران تجلیل و از یک نمونه زباله‌سوز نسل سوم با ظرفیت امحای 60 کیلوگرم زباله شهری در روز رونمایی شد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.