روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۲۰ آذر ۱۳۹۶[ه.ش]
22 ربیع الاول 1439[ه.ق]
2017 Dec 11[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90640 مورخ:[1396-09-14 01:33:01] چاپ

مشهدسر گزارش می‌دهد
قایقرانی بابلسر در سراشیبی سقوط/ اینجا قهرمانان با پارو شکسته تمرین می‌کنند! +تصاویر

قایقرانی بابلسر با وجود قهرمانان متعدد در کشور و جهان، به خاطر مشکلات فراوان، دیر زمانی است که حال خوشی ندارد.

قایقرانی بابلسر در سراشیبی سقوط/ اینجا قهرمانان با پارو شکسته تمرین می‌کنند! +تصاویر

به گزارش مشهدسر؛ شهرستان بابلسر با داشتن پهنه آبی منحصر به فرد، در زمره شهرهایی قرار دارد که شاهد گرایش روز افزون جوانان و نوجوان به ورزش‌های آبی به ویژه قایقرانی است.


حضور قایقرانان با تجربه در این شهرستان، در کنار جوانان مستعد و همچنین پهنه آبی مناسب شهرستان، سبب شده است در ماه‌ها و سال‌های اخیر قایقرانان بابلسری در عرصه‌های بین‌المللی افتخارآفرین باشند.


9 شهریور 95 قایقرانان بابلسری موفق شدند قهرمانی اولین دوره مسابقات حرفه‌ای دراگون بوت 10 نفره کشور را از آنِ خود کنند.


امین بوداغی قایقران خوش آتیه بابلسری، تاکنون قریب به 10 نشان آسیایی را در مواد مختلف کایاک از آب‌های آرام صید کرده است.

 


همچنین امین بوداغی به همراه پژمان دیوسالار و محمدنبی رضایی دارنده نخستین مدال جهانی تاریخ ایران در آب‌های آرام، سه قایقران بابلسری هستند که به همراه ایمان پورعزیز، مربی ارزنده بابلسری به اردوی تیم ملی دعوت شده‌اند.


خوشبختانه درخشش پاروزنان بابلسری فقط محدود به آقایان نشده، تکتم آخوندزاده، بانوی قایقران بابلسری به عنوان ستاره کانوپولیست ایران و قهرمان لیگ برتر کانوپولوی بانوان کشور شناخته شده است.


اما قایقرانی بابلسر با این وجود به خاطر مشکلات فراوان، دیر زمانی است که حال خوشی ندارد.

 


اسماعیل پهلوان رئیس اداره ورزش و جوانان بابلسر، در تیرماه سال 95 با تاکید بر افتخارآفرینی قایقرانان بابلسری در میادین آسیایی و بین‌المللی با توجه به مشکلات فراوان قایقرانی این شهرستان، گفت: در حال حاضر ورزش قایقرانی در شهرستان بابلسر به خاطر مشکلات مالی با افت محسوسی مواجه است.


وی با وعده برگرداندن این رشته ورزشی به جایگاه واقعی خود، قول داد هیات قایقرانی شهرستان برنامه جامع عملیاتی را در کمتر از یک ماه تدوین و به صورت دقیق، نیازسنجی سخت‌افزاری در این‌باره انجام دهد.


اما با گذشت ماه‌ها از وعده رئیس اداره ورزش بابلسر، هنوز این مسئله به صورت یک وعده باقی مانده است، به طوری که بسیاری از مدال‌آوران این رشته در بابلسر، از اوضاع بی سر و سامان قایقرانی شهرستان گله دارند.


شنیده‌ها حکایت از این دارد که یکی از این نام‌آوران بابلسری، اخیراً با پاروی شکسته تمرین کرده و با همان وضع به مسابقات قهرمانی اعزام شده است، در حالی که هیات قایقرانی شهرستان و استان مازندران قبل از اعزام وی به مسابقات، از پاسخ به تماس این قهرمان خودداری کرده‌اند و تنها پس از کسب مدال، در مراسم استقبال وی حاضر شده و با او عکس یادگاری انداخته‌اند.

 


از گپ و گفت برخی از قایقرانان برمی‌آید که این قهرمان به امید اینکه وعده‌های ریز و درشت مسئولان شهرستان، روزی محقق شود، سکوت اختیار کرده است.


به نظر می‌رسد تکاپوی هیات قایقرانی بابلسر تنها به فرستادن نامه‌ای با شماره 80/95 مورخ 10 بهمن 95 برای دریافت مساعدت مالی و نیز نامه‌ای برای دریافت یک عدد کانکس به عنوان دفتر هیات قایقرانی شهرستان بابلسر به شورای وقت بسنده کرده و بیش از این نیازی برای حمایت از ورزشکاران افتخارآفرین این رشته ندیده است.


همه این بی‌مهری‌ها به پاروزنان بابلسری در حالی اتفاق می‌افتد که نائب رئیس هیات قایقرانی استان مازندران، فاطمه بهار، یکی از اعضای شورای شهر بابلسر است.


متاسفانه فقدان متولی کاردان در راس هیات قایقرانی بابلسر موجب شده است عملاً هیچ‌گونه اولویت‌سنجی و برنامه‌ای برای حمایت و حفظ ورزشکاران مدال‌آور این شهرستان درکار نباشد.


به گزارش مشهدسر، خوشبختانه بابلسر با برخورداری از پهنه آبی مناسب، همچون شهرهای دیگر نیازی به ایجاد دریاچه‌های مصنوعی و پرداخت هزینه‌های مربوط به آن ندارد، بنابراین بهتر است متولیان امر با اولویت‌بندی برنامه‌ها قبل از هر اقدامی به رفع نیاز سخت‌افزاری ورزشکاران اقدام کنند تا برای ورزشکاران مدال آور این شهرستان، انگیزه‌ساز باشد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.