روزنگار
روزنگار
روز شنبه مورخ:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷[ه.ش]
5 شعبان 1439[ه.ق]
2018 Apr 20[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90598 مورخ:[1396-09-13 00:46:01] چاپ

فرماندار بابلسر:
شهرداری از زنده‌فروشی پرندگان در بازار جلوگیری کند/ لزوم استفاده از ظرفیت بسیج و رسانه‌ها برای مقابله با آنفولانزای پرندگان

فرماندار بابلسر با تاکید بر جلوگیری از تردد خودروهای فاقد مجوز حمل دام و طیور در شهرستان، گفت: شهرداری‌ها با اطلاع‌رسانی و مراقبت لازم، از عرضه غیربهداشتی و زنده‌فروشی در بازارهای هفتگی جلوگیری کنند.

شهرداری از زنده‌فروشی پرندگان در بازار جلوگیری کند/ لزوم استفاده از ظرفیت بسیج و رسانه‌ها برای مقابله با آنفولانزای پرندگان

به گزارش مشهدسر؛ سیدعلی اسد در جلسه فوق‌العاده آنفولانزای مرغی در فرمانداری بابلسر بر مراقبت و پیشگیری از خطرات احتمالی بیماری‌های دام و طیور تاکید و اظهار کرد: ممکن است با بی‌توجهی و سهل‌انگاری عده‌ای، سلامت و امرار معاش مردم با خطر مواجه شود.

وی با بیان اینکه همواره به‌دنبال توانمندسازی روستائیان هستیم، افزود: ضمن مراقبت‌های محلی و منطقه‌ای، ضروری است در گستره استانی نیز این پیشگیری‌ها انجام شود.

فرماندار بابلسر با تاکید بر جلوگیری از تردد خودروهای فاقد مجوز حمل دام و طیور در شهرستان، تصریح کرد: شهرداری‌ها با اطلاع‌رسانی و مراقبت لازم، از عرضه غیربهداشتی و زنده‌فروشی در بازارهای هفتگی جلوگیری کنند.

اسد با بیان اینکه سهل‌انگاری عده‌ای موجب آسیب به سایرین می‌شود، خاطرنشان کرد: هرساله با شروع سرما و ورود پرنده‌های مهاجر، مستقیم و یا غیرمستقیم آسیب‌های جدی به معیشت و زندگی روستاییان و تولیدکنندگان وارد می‌شود که باید با آموزش و مراقبت‌های لازم، حافظ جان و مال مردم باشیم.

وی در پایان به پایش‌ها در ورودی شهرها و استفاده از ظرفیت بسیج و رسانه‌ها تاکید کرد و گفت: کارشناسان بهداشتی در راستای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در روستاها و مدارس حضور پیدا کنند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.