پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز یکشنبه مورخ:
۲۵ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
7 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 16[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90497 مورخ:[1396-09-11 00:51:01] چاپ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در بابلسر:
سلامت اولویت دستگاه‌ها و نهادها باشد/ کمک 51 میلیارد تومانی خیران مازندرانی به حوزه سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تاکید بر اینکه سلامت باید اولویت دستگاه‌ها و نهادها باشد، گفت: با توجه به تغییر سبک زندگی شاهد افزایش بیماری در جامعه هستیم که می‌توان با اقدامات پیشگیرانه این رقم را کاهش داد.

سلامت اولویت دستگاه‌ها و نهادها باشد/ کمک 51 میلیارد تومانی خیران مازندرانی به حوزه سلامت

به گزارش مشهدسر؛ سیدعباس موسوی در نخستین مجمع شهرستانی سلامت بابلسر‌ با بیان اینکه در سال‌های اخیر رویکرد سلامت تغییر کرده، اظهار کرد: در حال حاضر برای ارتقای سلامت در جامعه باید به مشارکت بین بخشی توجه شود.

وی با اعلام اینکه رفاه کامل اجتماعی و معنوی نشان دهنده سلامت در جامعه است، افزود: همه نهادها و دستگاه‌ها باید به وظیفه خود در این حوزه عمل کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه بر اساس تحقیقات انجام شده بیماری دیابت و فشارخون در حال افزایش است، تصریح کرد: باید با تشکیل مجامع حوزه سلامت چرخه تولید بیماری از بین برود.

موسوی با تاکید بر اینکه سلامت باید اولویت دستگاه‌ها و نهادها باشد، ادامه داد: با توجه به تغییر سبک زندگی شاهد افزایش بیماری در جامعه هستیم که می‌توان با اقدامات پیشگیرانه این رقم را کاهش داد.

وی به نقش دستگاه‌ها در حوزه افزایش زیر ساخت‌ها اشاره کرد، گفت: بر اساس تحقیقات انجام شده فعالیت ورزشی و کاهش استرس در بیماری‌ها نقش ویژه ای دارند که شهرداری‌ها با ایجاد پارک‌های محله و امکانات ورزشی می‌توانند سبب کاهش بیماری شوند.

موسوی با تاکید بر اجتماعی کردن حوزه سلامت، بیان کرد: در سال گذشته خیرین، 510 میلیارد ریال در حوزه سلامت مشارکت کردند.

وی در پایان با بیان اینکه بیش از 150 خانه بهداشت و 68 مرکز جامع سلامت در دولت تدبیر و امید احداث شده است، یادآور شد: زمین‌های خانه‌های بهداشت توسط خیران اهدا شده است.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.