پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز چهارشنبه مورخ:
۲۴ مرداد ۱۳۹۷[ه.ش]
3 ذی الحجه 1439[ه.ق]
2018 Aug 15[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90482 مورخ:[1396-09-10 13:06:01] چاپ

امام جمعه موقت بابلسر:
هدف برخی نمایندگان از حضور در مجلس مشخص نیست/ حضور دانشجویان در عرصه فرهنگی بیشتر شود

امام جمعه موقت بابلسر با اشاره به اتفاقات تلخی که پس از حضور موگرینی در مجلس ایران رخ داد، بیان کرد: تعدادی از نمایندگان معلوم نیست به دنبال چه هستند و با چه هدفی وارد مجلس شده‌اند.

هدف برخی نمایندگان از حضور در مجلس مشخص نیست/ حضور دانشجویان در عرصه فرهنگی بیشتر شود

به گزارش مشهدسر؛ حجت‌الاسلام سیدعلی‌محمد هاشمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بابلسر با اشاره به سالروز شهادت شهید مدرس، اظهار کرد: شهید مدرس پیش از آنکه یک نماینده مجلس باشد، یک مجتهد بود که هدفمند به مجلس راه پیدا کرد و فعالیت‌های سیاسی خوبی داشت که موفقیت‌های متعددی نیز به‌دست آورد.

وی افزود: نمایندگان مجلس باید در سیاست و معونیت، مدرس را الگوی خود قرار دهند چرا که این شهید بزرگوار هر دو را به موازات هم رشد داد و هیچ کدام مانع دیگری نشد.

امام جمعه موقت بابلسر با اشاره به سخنی از امام راحل که فرمود «مثل مدرس را به مجلس بفرستید»، تصریح کرد: مردم نباید این موضوع را به دست فراموشی بسپارند و نمایندگان نیز باید حرمت شهید مدرس را در مجلس حفظ کنند.

هاشمی با اشاره به اتفاقات تلخی که پس از حضور موگرینی در مجلس ایران رخ داد، بیان کرد: تعدادی از نمایندگان معلوم نیست به دنبال چه هستند و با چه هدفی وارد مجلس شده‌اند.

وی ادامه داد: اکثریت نمایندگان مجلس در حال تلاش هستند و از آنها انتظار داریم تلاش خود را برای این نظام بیشتر کنند.

خطیب موقت جمعه بابلسر تاکید کرد: مردم نه تنها نگاهشان به دست نمایندگان نیست بلکه از آنها حمایت می‌کنند، بنابراین نمایندگان باید قدر این مردم را بدانند.

هاشمی با اشاره به درپیش بودن روز دانشجو، خاطرنشان کرد: دانشجویان در تمام عرصه‌ها حضور دارند و همواره مفید و موثر بوده‌اند اما حضور آنها در عرصه فرهنگی کم‌رنگ است.

وی اذعان کرد: دانشجویان باید حضور بیشتری در نماز جمعه داشته باشند و خواهان حضور بیشتر آنها در عرصه فرهنگی هستیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بابلسر با اشاره به هفته وحدت و اختلافی که در تاریخ میلاد رسول گرامی اسلامی میان شیعه و سنی وجود دارد، گفت: این اختلاف تاریخی موجب شده تا وحدت بیشتری میان تشیع و اهل سنت ایجاد شود.

هاشمی در پایان با بیان اینکه اهل سنت در تمام تنگناهای کشور در کنار شیعیان بوده‌اند، ابراز امیدواری کرد این وحدت تا ظهور امام زمان(عج) ادامه داشته باشد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.