پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز جمعه مورخ:
۳۰ شهریور ۱۳۹۷[ه.ش]
10 محرم 1440[ه.ق]
2018 Sep 21[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90481 مورخ:[1396-09-10 11:11:01] چاپ

تقدیر فرمانده سپاه بابلسر از استقبال پرشور بابلسری‌ها از مدافعان حرم
رزمندگان بابلسری مدافع حرم با اقتدار به آغوش مردم برگشتند

فرمانده سپاه بابلسر با تقدیر از استقبال پرشور بابلسری‌ها از مدافعان حرم، گفت: بابلسری‌های نجیب همچنان منتظر شهیدان سیدجلال حبیب‌الله‌پور، امین کریمیان و علیرضا بریری می‌‌مانند تا از آنان نیز مثل آنچه که برای همرزمان و همسنگرانشان انجام دادند، استقبالی بی‌نظیر انجام دهند.

رزمندگان بابلسری مدافع حرم با اقتدار به آغوش مردم برگشتند

به گزارش مشهدسر؛ سرهنگ پاسدار سیدموسی حسین‌نژاد فرمانده سپاه بابلسر طی پیامی از استقبال پرشور مردم این شهرستان از مدافعان حرم تقدیر و تشکر کرد. این پیام به شرح زیر است.

 

امروز بعضی از رویدادها و وقایع تاریخی تجربه ایی خواهد بود برای نسلهای اینده انقلاب و از طرفی موجب تقویت ارزشها و ارمانهای اصولی اقشار مختلف جامعه خصوصا جوانان فهیم کشور عزیز ما ایران می‌‌شود. هر کشوری در دوران حیات سیاسی خود فراز و نشیب‌های فراوانی دارد که با حوادث تلخ و شیرینی توامان است، این اتفاق‌ها می‌تواند بواسطه خلاقیت جوانان خلاق و با استعداد شهرستان مان دست‌مایه خلق آثار ماندگاری مانند شعر، نقاشی،فیلم،کلیپ،نماهنگ و قصه نویسی ‌شود.


امروز بایدارزش کار مدافعان حرم توسط اصحاب رسانه ،جامعه هنرمندان و جامعه ورزشکاران تبیین و بازگو شود، چرا که دفاع از حرم اهل بیت کار ساده واسانی نیست اینطور نیست که این کار از افرادی عادی ساخته باشد،به همین دلیل است، انهایی که مدافع حرم نشدند وظیفه واولویت امروز انان ، تبین رسالت وباز نشر رشادتهای مدافعان حرم باید پی ریزی گردد.


اینجاست که در فرازی از فرمایش مقام معظم رهبری درباره مدافعان حرم، دغدغه حضرت اقا بسیار واضح در خصوص این رزمندگان کاملامشخص می‌شود،انجایی که فرمودند: جوانان مدافع حرم در اوج مظلومیت ودر غربت به دفاع از حریم اسلام وارزشها می‌‌پردازند.


اگر امروز ما شاهدیم از شهرستان ما عده ای برگزیده می‌شوند وبرای دفاع از حرم اهل بیت پای در رکاب جهاد می‌کنند وخالصانه اقتدا به علی اکبر ابا عبدالله می‌‌نمایند و زهرا گونه در گوشه ایی از می‌دان نبرد چهره در خاک می‌کشند وبه مادرشان زهرا اقتدا می‌کنند وابدان مطهرشان در بلاد غریب جا می‌‌ماند ،ما چه وظیفه ای داریم؟ وظیفه ما در مقابل صبر وشکیبایی خانواده محترم انان چیست؟


امروز وظیفه ما در برابر جوانانی که از گوشه وکنار شهر ما به مناطق جنگی برای دفاع از حرم عزیمت نمودند چیست؟ در برابر انانی که در این راه زخم های متعدد برداشتند چه رسالتی داریم؟


این جوانان شایسته وبرومند شهرمان با بهره گیری از مکتب معمار کبیر انقلاب صدای هل من ناصرا ینصرونی ابا عبداله را از اعماق تاریخ با گوش جان شنیدند وبدان لبیک گفتند،اگر به سن این مجاهدان جوان نگاه کنیم ،میبینیم اغلب این عزیزان دفاع مقدس را نیز درک نکردند،یگانه عاملی که موجب شد جوانان امروز اینگونه پای در رکاب جهاد نمایند،بهره گیری از مکتب امام وادامه دادن راه شهدا و محقق نمودن منویات مقام معظم رهبری  بوده است.


هرزگاهی در گوشه وکنار از افراد نا اگاه وبی اطلاع شنیده می‌شد که مدافعان حرم برای مباحث مادی کیلومترها انطرف  تر با شجره ملعونه پیکار وجهاد می‌کنند، یا بعضا شنیده می‌شد که می‌گفتندنسلی مانند دوران دفاع مقدس ظهور نخواهدکرد وان حماسه تکرار نخواهد شد و همیشه با دیده تردید به این موضوع نگریسته می‌شد،اما امروز امیدواری فرمانده معطم کل قوا به جوانان امروز که نسل جدید انقلاب تلقی ومحسوب می‌شوند نشان داد که اگر در یک برهه ایی از تاریخ خطر وتهدیدی متوجه انقلاب شود ،جوانان امروز همانند نسل دوران پر افتخار دفاع مقدس مصمم  وبا اراده ای قدرتمند وانگیزه ایی پولادین پا به می‌دان خواهند نهاد ودر مقابل جبهه استکبار ایستادگی خواهند کرد.


برای کسانی که اهداف الهی دارند نمی‌شود مرز سنی قائل شد چرا که انان از الطاف خاصه ائمه برخوردارند و از اساس وبنیاد به ولایت فقیه متصلند وبه کارشان وهدف والایی که بدان معتقدند ایمان دارند، از همین منظر دنبال کسب عزت وافتخار برای مهین خویشند،نه افتخار برای خویش،که این را بواقع اینجانب از حجب وحیای برادران مجاهدم  زمانی که از انها در خواست نمودم برای استقبال اماده باشند وانان به واسطه پیدا نکردن همرزمان شهید شان ازمردم شهید پرور شهرستان وخانواده های معظم شهدا اظهار خجالت نمودند درک نمودم.


ما همیشه از جریانی که  مدافعان مظلوم حرم را اماج انتقاد وهجمه های خویش قرار می‌داد خون دل می‌خوردیم.اما امروز ان افرادی که درک صحیح وجامعی از اتفاقات جاری، از صحنه تحولات میدانی در منطقه ندارند اگاه باشند اگر نبود جان فشانی ورشادت طلبی این فرزندان سلحشور به مانند ۱۰ رزمنده مجاهد شهرستان ما، قطعا دشمن بر ما مسلط شده بود.


امروز وظیفه همه ما این است،امانتی که از سوی شهدا جا مانده شهرمان در خان طومان، باقی مانده است را بعنوان یک رسالت نشر و گسترش دهیم و به این ماموریت اهتمام وافر داشته باشیم.


امروز رزمندگان مدافع حرم بابلسری با اقتداربه آغوش مردم ولایت مدار وشهید پرور شهرستان برگشتند ومردم غیور وسلحشور شهرستان را غرق غرور ومباهات نمودند.


اما مردم شهر ما و بابلسریهای نجیب همچنان منتظر اقاسید جلال حبیب الله پور، اقا امین کریمیان و اقا علیرضا بریری می‌‌مانند تا از آنان نیز مثل انچه که برای همرزمان و همسنگرانشان نمودند استقبالی بی‌نظیر انجام دهند.

 
در پایان اینجانب بر خود فرض می‌‌دانم به‌عنوان خدمتگزار کوچک مردم شهید پرور و متدین دیار سرداران شهیدان نوبخت،ذولفقاری،محبوبی و... صمیمانه از حضور حماسی، پرشور و کم نظیر همه اقشار ،خصوصا خانواده های معظم شهدا، ایثار گران،فرماندهان نظامی وانتظامی، بسیجیان وهمرزمان شهید، کسبه و اصناف وهمه عزیزانی که در مراسم استقبال مدافعان حرم  باعث خلق صحنه‌های زیبایی از عشق به امام شهدا،مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب شدند، تقدیر و تشکر نمایم.


سرهنگ پاسدار سیدموسی حسین نژاد
فرمانده سپاه شهرستان بابلسر

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.