روزنگار
روزنگار
روز یکشنبه مورخ:
۰۶ اسفند ۱۳۹۶[ه.ش]
9 جمادی الثانی 1439[ه.ق]
2018 Feb 25[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 90367 مورخ:[1396-09-08 00:10:01] چاپ

در نشست سفیر کره جنوبی با فعالان اقتصادی مازندران در بابلسر مطرح شد
تحریم مهم‌ترین مانع فراروی تجارت مازندران است/ زمینه همکاری بیشتر ایران با کره جنوبی فراهم شود

نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی مازندران با سفیر کره جنوبی در ایران در هتل میزبان بابلسر برگزار شد.

تحریم مهم‌ترین مانع فراروی تجارت مازندران است/ زمینه همکاری بیشتر ایران با کره جنوبی فراهم شود

به گزارش مشهدسر؛ کیم سونگ هو در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی و فعالان اقتصادی مازندران در هتل میزبان بابلسر، اظهار کرد: شرایط دوستی دو کشور بسیار مهم است و اگر دو کشور زبان، فرهنگ و کار مشترک داشته باشند، می‌توانند همکاری بیشتری با هم داشته باشند.

 

وی افزود: وظیفه سفیر این است که روابط دوستانه بین دو کشور ایجاد کند و ما هم این کار را انجام می‌دهیم.

سفیر کره جنوبی در تهران با اعلام اینکه کشور ایران با کره فاصله زیادی از نظر فرهنگی دارند،  تصریح کرد: فرهنگ جوانان ایران با فرهنگ جوانان کره با هم متفاوت است و چون بین دو کشور هیچ مذهب مشترکی وجود ندارد، شرایط دوست شدن هم وجود ندارد.

سونگ هو خاطرنشان کرد: اگر شرایطی فراهم شود که دو کشور همکاری نزدیک‌تری داشته باشند، به‌عنوان سفیر می‌توانم آسان‌تر بین دو کشور روابط برقرار کنم.

وی در پایان گفت: با تلاش بیشتر می‌توان ارتباط خوبی با فعالان اقتصادی کره فراهم کنید و با هیئت بازرگانی کره همکاری خوبی برقرار شود.

 

 

عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی مازندران نیز در این نشست اظهار کرد: این نخستین بار است که سفیر و نماینده‌ای از دولت کره جنوبی در مازندران حضور می‌یابد و ازآنجاکه اقتصاد کره جنوبی جزو پنج اقتصاد برتر دنیاست می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای فعالان اقتصادی ما فراهم کند و با ارتباط تجاری از ظرفیت آن‌ها بهره‌مند شویم.

وی بابیان اینکه سفیر کره جنوبی در تهران با دعوت اتاق بازرگانی استان در مازندران حضور یافتند، گفت: نگاه ایشان به استان مازندران نگاه مثبتی است و ظرفیت و منابع استان مازندران را بسیار مناسب برای همکاری دیدند.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران بابیان اینکه اولویت نخست استان ما بخش کشاورزی است و در زمینهٔ آبزی‌پروری و صنایع کوچک نیز ظرفیت‌های خوبی داریم، عنوان کرد: استان مازندران این آمادگی را دارد که کره جنوبی استان مازندران را به‌عنوان استان هدف قرار دهد و در حوزه سرمایه‌گذاری و ارتباط با صادرات محوری آمادگی همکاری وجود دارد.

مهاجر تصریح کرد: ما در قبل و بعد از انقلاب ارتباط خوبی باکره جنوبی داشتیم اما ارتباط تجاری ما خوب نیست و در سال گذشته تنها 3 میلیارد دلار تجارت خارجی ما و آن‌هم در قالب نفت بود و درزمینهٔ تجارت خوب نبودیم و تجارت مازندران در سال گذشته و امسال قابل‌توجه نبود.

وی ادامه داد: امیدوارم با نگاه مثبت سفیر کره جنوبی و همکاران ایشان درزمینهٔ صادرات و تجارت بیشتر بتوانیم همکاری داشته باشیم.

مهاجر تحریم آمریکا علیه ایران را آسیب جدی به اقتصاد کشور دانست و افزود: تحریم مهم‌ترین موانع در تجارت ما است و پیشنهاد ما به سفیر کره جنوبی استفاده از ظرفیت گردشگری و صنعتی مازندران در حوزه سرمایه‌گذاری است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران بابیان اینکه کشور کره طرف تجاری اول با آمریکا است، که این امر سرمایه‌گذاری با کشور ما را با مشکل مواجه می‌کند، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم ظرفیت استان به کشور کره عرضه کنیم

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.