پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز چهارشنبه مورخ:
۰۲ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
13 صفر 1440[ه.ق]
2018 Oct 24[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 89792 مورخ:[1396-08-21 23:28:01] چاپ

قیمت نفت تا پیش از کریسمس به ۸۰ دلار می‌رسد
بلومبرگ طی گزارشی نوشت: با توجه به قراردادهای منعقدشده طی روزهای اخیر، پیش‌بینی می‌شود قیمت نفت تا قبل از کریسمس به ۸۰ دلار در هر بشکه افزایش یابد.

به گزارش مشهدسر؛ در حالی که این روزها قیمت جهانی نفت در بالاترین سطح ۲ سال اخیر خود معامله می شود، برخی از تجار در حال گمانه‌زنی درباره افزایش و سیر صعودی بیشتر قیمت نفت هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از بلومبرگ، طی چند روز اخیر در مجموع ۴۸ هزار قرارداد خرید نفت منعقد شده که دارای بندهای مختلفی است و از این تعداد، ۱۴ هزار قرارداد این حق را به تجار می‌دهد تا فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی بتوانند نفت برنت را تا سقف قیمت ۷۱ دلار در هر بشکه خریداری کنند.

تعداد ۲۲ هزار قرارداد شامل خرید قیمت نفت برنت به قیمت ۸۵ دلار در هر بشکه و ۱۲ هزار قرارداد هم قیمت نفت برنت ۸۰ دلاری را تعیین کرده است و تمام این قراردادها تا بیست و یکم دسامبر ماه آینده میلادی معتبر هستند.

در هفته‌های گذشته به دلیل کاهش تولید نفت اوپک و برخی از غیر اوپکی‌ها در راستای باز گرداندن مجدد توازن به بازار نفت و کاهش عرضه بیش از حد، قیمت نفت افزایش پیدا کرده است.

همچنین بالا گرفتن تنش میان عربستان سعودی به عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفت اوپک با برخی از همسایگان خود موجب افزایش قیمت نفت به بیش از ۶۰ دلار در هر بشکه شده است که این جهش قیمت برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ میلادی اتفاق می افتد.

در مقابل این دورنما، بازار گزینه‌های نفت خام به طور کلی در حال حرکت به مسیر روشن‌تری است که به اصطلاح تغییر مسیر داده و چشم انداز افزایش تقاضا نفت به بالاترین سطح خود از ماه آگوست سال گذشته میلادی رسیده است که این موضوع می‌تواند آینده خوش‌بینانه‌ای را برای بازار نفت ایجاد کند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.