روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۰۴ تیر ۱۳۹۷[ه.ش]
11 شوال 1439[ه.ق]
2018 Jun 25[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 89739 مورخ:[1396-08-20 23:46:01] چاپ

مشکل خط سبز بر روی صفحه نمایش آیفون ۱۰
گزارش‌های منتشرشده حاکی از نارضایتی برخی کاربران از به وجود آمدن یک خط سبزرنگ که بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند جدید آیفون ۱۰ است.

به گزارش مشهدسر؛ گزارش‌های بسیاری در جهان منتشر شده است که برخی از کاربران و خریداران گوشی هوشمند جدید آیفون ۱۰ یا آیفون ایکس، از خط سبزی که در کناره صفحه نمایش گوشی‌هایشان ایجاد شده و از بین نمی‌رود، ناراضی و شاکی هستند.

 محصولات چند سال اخیر غول های تکنولوژی نظیر اپل معمولا پس از عرضه و ورود به بازار دچار مشکلات عدیده‌ای می‌شوند و هم‌اکنون آیفون ۱۰ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

هنوز از عرضه آیفون ۱۰ به بازارهای جهانی بیش از دو هفته نگذشته که خبر نارضایتی کاربران از صفحه نمایش این گوشی جدید هوشمند منتشر شده است.

برخی از خریداران و کاربران آیفون ۱۰ در شبکه‌های اجتماعی توییتر و فیس بوک اعلام کرده‌اند که بدون هیچ دلیل خاصی، خطی سبزرنگ بر روی صفحه نمایش گوشی‌شان ایجاد شده و از بین نمی‌رود.

تاکنون علت ظهور این خط سبزرنگ که موسوم به خط سبز مرگ شده است، هنوز از سوی مقامات رسمی شرکت اپل اعلام نشده است.

البته در این رابطه می‌توان حدس و گمان‌هایی زد و آن اینکه احتمالا یک خطای الکتریکی رخ داده است و باعث شده یک ولتاژ خاص به یک خط مشخص از زیر پیکسل‌های سبزرنگ اعمال و دیده شوند. این مشکل معمولا زمانی به وقوع می‌پیوندد که در گوشی مورد نظر چندین فناوری پیشرفته و به صورت همزمان استفاده می‌شود. مشکل مشابه دیگری نیز چند سال پیش برای یک گوشی آیفون دیگر رخ داده بود که در آن خط صورتی‌رنگی بر روی صفحه نمایش گوشی ظاهر شده بود.

این در حالی‌ست که شرکت اپل ضمن تایید مشکل کارنکردن صفحه ‌لمسی گوشی هوشمند آیفون ۱۰ در هوای سرد، اعلام کرد که برای حل مشکل به‌روزرسانی نرم‌افزاری ارائه خواهد کرد. طبق گزارش‌هایی که از این مشکل از سوی کاربران منتشر شده است، حاکی از آن است که آیفون ۱۰ در دمای حدود صفر درجه، برای چند ثانیه واکنش نشان نمی‌دهد.

به نظر می‌رسد با مشکلاتی که اپل به هنگام عرضه گوشی‌های جدید و هوشمند خود با آنها مواجه شده است، کار سختی را برای فروش موفقیت‌آمیز گوشی‌های خود پیش رو خواهد داشت.

 

منبع: ایسنا

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.