پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز جمعه مورخ:
۲۵ آبان ۱۳۹۷[ه.ش]
7 ربیع الاول 1440[ه.ق]
2018 Nov 16[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 89307 مورخ:[1396-08-10 00:41:01] چاپ

مدیرکل شیلات مازندران:
روند نزولی ذخایر ماهیان خاویاری در شمال نگران‌کننده است

مدیرکل شیلات مازندران با تأکید بر تقویت تولید ماهیان خاویاری در خطه شمال گفت: روند نزولی ذخایر ماهیان خاویاری در شمال نگران‌کننده است.

 روند نزولی ذخایر ماهیان خاویاری در شمال نگران‌کننده است

به گزارش مشهدسر؛ حسین‌علی رستمی در نشست هم‌اندیشی کمیسیون‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز و کارگروه شیلاتی سه استان ساحلی دریای خزر با یادآوری تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حفاظت و بهره‌برداری صحیح و درست از دو منابع جنگل و دریا به اهمیت شیلاتی دریا از لحاظ تأمین پروتئین، ایجاد شغل و درآمداز محل فعالیت‌های صید و بهره‌برداری آبزیان دریای خزر اشاره کرد.

وی افزود: علاوه بر ماهیان استخوانی، پنج گونه ماهیان خاویاری به‌عنوان ذخایر ژنتیکی یکی از مهم‌ترین منابع درآمدی ایران در بازارهای جهانی بود که متأسفانه در سال‌های اخیر روند صید این گونه و سایر آبزیان نزولی است که یکی از علت‌های مهم کاهش منابع و ذخایر آبزیان دریا وجود صیادان و قاچاقچیان محصولات شیلاتی بوده که مبارزه با صیادان غیرقانونی عزم همگانی نیروهای امنیتی، انتظامی و یگان‌های حفاظت منابع آبزیان سه استان ساحلی را می‌طلبد.

مدیرکل شیلات مازندران، گردش اقتصادی شیلاتی استان در بخش آبزیان دریا را حدود 800 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: در حال حاضر استقبال خوبی برای سرمایه‌گذاری در بخش شیلاتی به‌ویژه پرورش ماهی در قفس در استان وجود دارد که امنیت این فعالیت‌های شیلاتی مستلزم ایجاد محیط امن برای سرمایه‌گذاران شیلاتی در دریا است که هدف این نشست هم‌اندیشی تفکرات و نظرات حاضرین است.

حسن خیریان‌پور معاون استاندار مازندران نیز گفت: سه استان ساحلی دریا از دو نعمت بزرگ جنگل و دریا برخوردار هستند که با برنامه‌ریزی اصولی می‌توان کار کرد و نقش آنها را در سطح کشور ملی و فراملی جلوه داد.

وی بیان کرد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال، دولت پنج بسته حمایتی را ابلاغ کرد که موضوع توسعه صادرات غیرنفتی یکی از این بسته‌ها بوده که یقیناً صادرات خاویار از جایگاه مهمی برخوردار است.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.