روزنگار
روزنگار
روز چهارشنبه مورخ:
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷[ه.ش]
9 شعبان 1439[ه.ق]
2018 Apr 25[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 87268 مورخ:[1396-06-23 00:01:01] چاپ

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس:
ساماندهی سواحل بدون متولی امکان‌پذیر نیست/ کوتاهی وزارت کشور در پرداخت حقوق غریق نجات

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران با انتقاد از نبود متولی دربحث ساماندهی سواحل شمال کشور، گفت: وزارت کشور در پرداخت حقوق و مزایای غریق نجات‌ها کوتاهی می‌کند.

ساماندهی سواحل بدون متولی امکان‌پذیر نیست/ کوتاهی وزارت کشور در پرداخت حقوق غریق نجات

به گزارش مشهدسر؛ ولی‌الله نانواکناری طی گفت‌وگویی درباره ضرورت ساماندهی سواحل شمال کشور، اظهار کرد: متاسفانه در سواحل کشور هیچ متولی مشخصی برای جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌رویه و غیرقانونی و همچنین در حوزه ساماندهی سواحل در محل‌های شنا وجود ندارد.

 

وی افزود: هم اکنون بیش از 40 غریق نجات در سواحل بابلسر مشغول به فعالیت هستند اما این افراد دارای مشکلات بسیاری در حوزه کاری خود هستند.

 

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ دستگاه و نهادی حل مشکلات سواحل و ساماندهی آن را به عهده نمی‌گیرد، تصریح کرد: بارها با دستگاه‌هایی همچون جمعیت هلال احمر، استانداری، محیط زیست و نیروی انتظامی صحبت شده اما هیچ کدام مسئولیت ساماندهی سواحل را بر عهده نمی‌گیرند، بنابراین یک متولی مشخص باید مناطق مجاز برای شنا و تعداد غریق نجات‌ها را مشخص کند.

 

نانواکناری با تاکید بر پرداخت حقوق و مزایای غریق نجات‌ها از سوی وزارت کشور در اسرع وقت، خاطرنشان کرد: متاسفانه حقوق و مزایای غریق نجات‌ها به درستی پرداخت نشده و وزارت کشور دراین زمینه کوتاهی می‌کند، درحال حاضر ساحل بسیار خوبی در مناطق شمالی کشور وجود دارد اما متولی برای حل مشکلات و پیگیری مسائل سواحل وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه دولت باید متولی را در بحث ساماندهی سواحل مشخص کند، بیان کرد: البته جلوگیری از ساخت و سازهای بی‌رویه و غیرقانونی با هدف ساماندهی سواحل موضوعی جدای از مورد ناجی غریق و مسائل مربوط به این حوزه است، در این خصوص باید محل‌های مجاز ساخت و ساز شناسایی شده و با متخلفان در اخذ مجوزهای غیرقانونی برای ویلاسازی‌ها در حریم دریا برخورد شود. همچنین برای ساخت و سازها در خارج از حریم سواحل نیز وزارت کشور به ویژه استانداری‌ها و فرمانداری‌ها باید ورود کنند.

 

عضو مجمع نمایندگان مازندران در پایان با اشاره به اینکه نمایندگان ضرورت ساماندهی سواحل را بارها تذکر دادند، گفت: انتظاری می‌رود که دولت برای این حوزه اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.