روزنگار
روزنگار
روز چهارشنبه مورخ:
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷[ه.ش]
9 شعبان 1439[ه.ق]
2018 Apr 25[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 87055 مورخ:[1396-06-19 00:29:01] چاپ

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس:
کشتار مسلمانان میانمار نسل‌کشی است/ کشورهای مسلمان هیچ اقدام مثبتی نداشته‌اند

رئیس کمیته امنیت ملی مجلس گفت: کشتار مسلمانان در میانمار به وسیله بوداییان در حقیقت نسل‌کشی است و باید متوقف شود.

کشتار مسلمانان میانمار نسل‌کشی است/ کشورهای مسلمان هیچ اقدام مثبتی نداشته‌اند

به گزارش مشهدسر؛ ولی‌الله نانواکناری طی گفت‌وگویی در واکنش به کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار، اظهار کرد: متأسفانه سران کشورهای اسلامی به خود مشغول شده و هیچ اقدام مثبتی در قبال ظلم بزرگ به مسلمانان میانمار انجام نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه حداقل سران کشورهای اسلامی از سازمان ملل هم درخواستی برای برگزاری جلسه‌ای اضطراری برای مقابله و توقف کشتار مسلمانان میانمار نداشته‌اند، افزود: کشتار مسلمانان در میانمار به وسیله بوداییان در حقیقت نسل‌کشی است و باید متوقف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم تأکید کرد: وزارت امورخارجه کشورمان به دنبال پیگیری این موضوع است تا بتواند اقداماتی را برای همبستگی کشورهای مسلمان ایجاد کند.

نانواکناری با بیان اینکه البته سازمان ملل اقداماتی را برای اقناع دولت میانمار آغاز کرده تا به کشتار مسلمانان خاتمه دهد، خاطرنشان کرد: متأسفانه موفقیتی را تاکنون به دست نیاورده‌ و انتظار می‌رود سران و مردم کشورهای مسلمان اقدام مثبتی را در برابر این معضل که هر لحظه در جامعه امروز بشری مدعی تمدن بیشتر می‌شود را بگیرند تا دامنه وسیع‌تری پیدا نکند.

نانواکناری اذعان کرد: کشورهای مسلمان متأسفانه از لحاظ اعتقادی به باورهای قلبی و ایمانی نرسیده‌اند زیرا اگر این گونه بود حتما اقدامات جدی‌ را انجام داده و در چنین مواقعی به هم‌نوعان خود کمک می‌کردند.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه حتی باید نه تنها در قبال مسلمانان بلکه نسبت به انسان‌های تحت ظلم واکنش نشان داد، گفت: تمام کشورها در قبال این گونه جنایات مسئول هستند اما مسلمانان‌ از لحاظ انسانی و اعتقادی نسبت به مسلمانان دیگر مسئول‌تر هستند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.