روزنگار
روزنگار
روز سه شنبه مورخ:
۲۹ اسفند ۱۳۹۶[ه.ش]
3 رجب 1439[ه.ق]
2018 Mar 20[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 86869 مورخ:[1396-06-14 00:32:01] چاپ

فرماندار بابلسر:
روستاهای بابلسر به دوربین‌های پایش تصویری مجهز شوند

فرماندار بابلسر گفت: برای ایجاد امنیت در سطح روستاها، سیستم پایش تصویری در روستاها نصب شود.

روستاهای بابلسر به دوربین‌های پایش تصویری مجهز شوند

به گزارش مشهدسر؛ سیدعلی اسد در جلسه بررسی مسائل و مشکلات دهیاران و شوراهای بخش مرکزی بابلسر، اظهار کرد: شوراهای اسلامی در عمران و آبادانی روستاها نقش مهمی دارند و ورود افراد کارآمد و بومی به این نهاد در صورت آشنایی آنان با قوانین و مقررات و وظایف شوراها می‌تواند این نقش را بیش از پیش بهبود بخشد.

وی خطاب به شوراها  با بیان اینکه بار سنگینی بر دوش شما نهاده است، افزود: نهاد شورا بزرگترین و گسترده‌ترین نهاد مشارکتی است و شوراها می‌توانند با مشارکت در اداره امور روستاها نقش بسیار مهم و اثربخشی در کارآفرینی، عمران و آبادانی روستا داشته باشند.

فرماندار بابلسر با تاکید بر اتحاد و همدلی بین مسئولان و اعضای شورای اسلامی، تصریح کرد: شوراها که از بطن مردم هستند نقش مهمی در بسیج عمومی مردم برای کمک به دولت و مسئولان دارند و باید از ظرفیت‌های مردم استفاده شود.

اسد با بیان اینکه شوراها امین مردم هستند، گفت: فعالیت شوراها باید در مدار قانون باشد و از تمام ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های سطح روستا در مسیر توسعه روستا استفاده و برنامه درازمدت برای روستا تعریف کنند و بر عملکرد دهیار نظارت کامل داشته باشند.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر اعتبارات و تسهیلات خوبی جهت عمران و آبادانی روستاها تخصیص یافت، بیان کرد: دولت با توسعه روستاها و  توانمند کردن مردم روستا در تلاش است تا رفاه و آسایش را برای مردم روستا فراهم کند.

فرماندار بابلسر با تاکید بر امنیت روستاها، عنوان کرد: با فراهم کردن زمینه امنیت در سطح روستا از معضلات اجتماعی بکاهیم.

اسد با بیان اینکه سیستم پایش تصویری در سطح روستاها می‌تواند فضای روستا را برای متخلفان ناامن کند، خاطرنشان کرد: با برگزاری کلاس‌های آموزشی و برنامه‌های فرهنگی به توانمند کردن مردم روستا و تولیدات بیشتر اقدام کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه شوراها تنها به برگزاری این جلسات بسنده نکنند بلکه مصوبات جلسات را پیگیری و از خواسته‌های خود دفاع کنند، گفت: اعتبارات دولتی که تخصیص می‌یابد بسیار محدود بوده و پاسخگوی نیازهای ما نیست و لازم است از حداقل امکانات بیشترین استفاده و بهره‌مندی را داشته باشیم.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.