روزنگار
روزنگار
روز شنبه مورخ:
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷[ه.ش]
5 شعبان 1439[ه.ق]
2018 Apr 20[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 86575 مورخ:[1396-06-07 00:00:01] چاپ

فرمانده سپاه بابلسر:
ظرفیت مسجد طراز انقلاب باید صرف پرورش جوانان شود/ مسجد سنگر مسلمانان علیه هر تعدی و ظلم است

فرمانده سپاه بابلسر با بیان اینکه ظرفیت مسجد طراز انقلاب باید صرف پرورش جوانان شود، گفت: مسجد سنگر مسلمانان علیه هر تعدی و ظلم است.

ظرفیت مسجد طراز انقلاب باید صرف پرورش جوانان شود/ مسجد سنگر مسلمانان علیه هر تعدی و ظلم است

به گزارش مشهدسر؛ سرهنگ پاسدار سیدموسی حسین‌نژاد در همایش مسجد طراز انقلاب در مصلی بابلسر اظهار کرد: مطالعه روند تحولات و سیر تاریخی جنبش های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ویژه، حرکت های مردمی و انقلابی در دوران های گذشته از زمان نبی مکرم اسلام تا به امروز گواه این است که سنگر انقلابیون مسلمان برای سازماندهی علیه نفاق و هرگونه تعدی و ظلم در مساجد بود.


وی افزود: به دلیل همین جایگاه رفیع و پراهمیت است که مساجد به عنوان مراکز آغازین شکل گیری جنبش ها و حرکت های مردمی در مبارزه علیه ظلم و ستم  بوده و هستند و این عامل بسیج کنندگی و جذب احاد مردم است که دشمن را نگران نموده و آنان را وادار به برنامه ریزی جهت عملیاتی نمودن پروژه مسجد گریزی و نماز گریزی کرده است.


فرمانده سپاه بابلسر تصریح کرد: باعنایت به شأن و جایگاه  مساجد که به عنوان خانه خداوند در میان مسلمانان شناخته می شود، می توان نتیجه گرفت که مساجد می توانند نقش بسیار موثری را در جمیع ابعاد خصوصا امور مادی و معنوی مردم داشته باشند.

 

 

حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: با رجوع به تاریخ صدر اسلام مصادیق متعددی می توان بازخوانی نمود که بسیار راهگشاه و گره گشا است. مروز که نزدیک به چهار دهه از عمر پر برکت انقلاب شکوهمند اسلامی ما می گذرد وقتی با نگاه دقیق در نقش مساجد تامل می کنیم، می بینیم که مساجد نقش به سزایی در پایداری و حضانت از انقلاب و همچنین محل جذب و کانون مشارکت جوانان جهت حضور در میادین دفاع مقدس در طول هشت سال جنگ تحمیلی بوده است، براساس این مشاهدات در خواهیم یافت که مسجد همواره در رأس این هرم دفاعی قرار داشته، دارد و پس از آن نیز در برابر هجمه فرهنگی که به شکل ها و انحاء مختلفی چون تهاجم  فرهنگی انجام می گیرد، نقش مسجد به عنوان مرکز فرماندهی در قرارگاه دینی و فرهنگی قابل انکار نیست و در عرصه های مختلف دفاع و صیانت از اسلام ناب محمدی(ص) و فرهنگ و اعتقادات دینی مردمان این مرزو بوم، جایگاهی بسیار رفیع و بی بدیل داشته و دارد.


وی گفت: از این روی مسجد طراز انقلاب با متولیان و مجریان توانمند و دلسوز انقلاب که در آن کار می کنند باید توان و ظرفیتش جهت جذب جوانان پرشور و تربیت و پرورش آنها در جهت حضانت و صیانت از انقلاب اسلامی صرف گردد چرا که اعتقاد داریم ما در این راه هزینه نمی کنیم بلکه سرمایه گذاری عظیم و بزرگی برای آینده انقلاب و اسلام عزیز مینماییم. بنابراین مدیران و متولیان مسجد طراز انقلاب وظیفه و رسالتی سنگینی به عهده دارند که انشالله بتوانیم به حول وقوه الهی  دغدغه فرماندهی معظم کل قوا را دراین زمینه محقق نماییم‌.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.