پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز جمعه مورخ:
۲۸ دی ۱۳۹۷[ه.ش]
11 جمادی الاول 1440[ه.ق]
2019 Jan 18[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 81412 مورخ:[1396-02-11 00:50:01] چاپ

پل 83 ساله بابلسر +تصویر

بابلسر، در حاشیه بزرگترین دریاچه جهان و سواحل زیبا قرار دارد که یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی کشور به حساب می‌آید.

پل 83 ساله بابلسر +تصویر

به گزارش مشهدسر؛ بابلسر، دیاری سبز در استان مازندران است. این سرزمین و تمام رویاهای کودکانش، سبزی دستان تمام مردان و زنانش و جوشش نهرهایش و در یک کلام، زیبایی‌هایش سخاوت دیرینه این شهر است.

 

شهرستان بابلسر، در حاشیه بزرگترین دریاچه جهان و سواحل زیبا قرار دارد که یکی از مهم‌ترین مناطق توریستی و مهمان‌پذیر کشور به حساب می‌آید.

 

نام قدیمی بابلسر «مشهدسر» است که بنا به اعتقادی، انتخاب این نام بدان جهت است که سر امامزاده ابراهیم، برادر امام رضا(ع) در آنجا مدفون است و به واسطه آثار قدیمی موجود می‌توان به قدمت تاریخی شهر پی برد.

 

از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به اسکله‌های ساحلی، جشنواره پیکره‌های شنی و ورزش‌های آبی در رودخانه بابلرود اشاره کرد.

 

 

پل معلق بابلسر یکی از پل‌های قوسی شکلی است که آلمانی‌ها بیش از 70 سال پیش با کسب اجازه از «سید مصطفی صالحی» در ایران ساخته‌اند و نمونه دیگر آن، پل اهواز است.

 

این پل مربوط به دوره پهلوی اول است که در بابلسر، خیابان پاسداران واقع شده است و در تاریخ 9 بهمن 1386 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 

این پل فلزی معلق، در سال 1313 قبل از جنگ جهانی دوم توسط مهندسین و متخصصین آلمانی و سوئدی بر روی بابلرود احداث شد و از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر است که بر زیبایی بابلرود می‌افزاید.

 

این پل اولین پل ماشین‌رو است که قسمت شرقی و غربی بابلسر را بهم پیوند می‌دهد و راه ارتباطی بابلسر به فریدونکنار و بسیار پرتردد است و طول آن 80 متر، عرض آن 8 متر و ارتفاع آن 16 متر است.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.