روزنگار
روزنگار
روز یکشنبه مورخ:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۶[ه.ش]
26 رجب 1438[ه.ق]
2017 Apr 23[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 76092 مورخ:[1395-10-13 11:50:01] چاپ

معاون دانشگاه مازندران:
آموزش در دستگاه های اجرایی جدی گرفته شود

معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران از دستگاه های اجرایی خواست آموزش برای نیروی انسانی خود را جدی بگیرند.

به گزارش مشهدسر؛ ابراهیم صالحی عمران در گفت‌وگویی، با اشاره به لزوم برگزاری دوره های آموزشی در دستگاه های اجرایی گفت: یکی از اصلی ترین کارهایی که در توسعه منابع انسانی می توان انجام داد، آموزش نیروهای انسانی هر سازمان است كه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با بیان اینكه آموزش در دانشگاه برای پرسنل و نیروی انسانی، یکی از مهم ترین برنامه های هر سازمانی در جهت پیشرفت و تعالی آن است، افزود: یکی از مهم ترین برنامه های هر سازمان، توسعه منابع انسانی آن سازمان است و اساسی ترین نقش را در پیشبرد امور هر سازمانی، منابع اصلی آن سازمان بر عهده دارند که شامل منابع مالی، منابع فیزیکی و منابع انسانی است.

 معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران با تاكید بر اینكه توسعه منابع انسانی در سازمان یکی از مهم ترین  وظایف اصلی مدیران سازمان ها است، تصریح كرد:مدیران سازمان ها موظف هستند یک سری اقدامات و برنامه هایی برای توسعه منابع انسانی داشته باشند.

صالحی عمران آموزش نیروهای انسانی در هر سازمان را به عنوان یکی از اصلی‌ترین امور در توسعه ی منابع انسانی دانست وگفت: دانشگاه ها به عنوان یک سازمان آموزشی که خود ارائه دهنده آموزش و پژوهش هستند، باید منابع انسانی توسعه یافته‌ای داشته باشند که این منابع می توانند اهداف آموزشی، پژوهشی و کارکردهای مختلفی که دانشگاه ها دارند را به سرانجام برسانند.

وی با اشاره به جدی گرفتن آموزش منابع انسانی در دانشگاه مازندران به عنوان یكی از برنامه‌های اصلی،اظهار كرد: منظور از آموزش منابع انسانی آموزش کادر اداری و پشتیبانی دانشگاه است که این موضوع  با آموزش اعضای هیات علمی متفاوت است.

 معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران ادامه داد: آموزشی که مدنظر ما است آموزشی است که به پرسنل اداری دانشگاه ارائه می شود و درحقیقت با توانمندسازی آن‌ها ارتباط دارد، یعنی این آموزش ها منجر به توانمندسازی منابع انسانی می شود که اگر نیروهای انسانی توانمند باشند، به طور قطع پشتیبان و حامی خوبی برای برنامه های آموزشی و پژوهشی و مشاوره ای دانشگاه می شوند.

صالحی عمران از آغاز یک سری برنامه های آموزشی در راستای توانمند سازی خبر داد و گفت:کمیته آموزش دانشگاه، دوره های آموزشی متعددی را با هدف  ارائه یک سری مهارت ها و نگرش های مطلوب به منابع انسانی ارزشمند در دانشگاه  برگزارشد و از این طریق سعی شد خلاقیت، ابتکار، حل مساله و یک سری شایستگی های دیگر در منابع انسانی تقویت شود که این امر به طور قطع و یقین پویایی و پیشبرد وظایف اساسی دانشگاه را به همراه دارد.

وی با تاكید بر آموزش نیروی انسانی از نظر كمی و كیفی به عنوان یکی از برنامه های اساسی و پایه‌ای دانشگاه مازندران، بیان كرد: یک سری آموزش‌های رسمی و کلاسی که در یک چهارچوب منظمی است که سازمان یافته و معمولا شکل کلاسی و رسمی دارد و شكل دوم كه غیررسمی است نمونه آن برای نخستین بار برای کارکنان دانشگاه در منطقه چلاو آمل با همکاری دفتر نهاد نمایندگی، هم برای بانوان و هم برای آقایان برگزار شد.

 معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه مازندران به اهداف آموزش غیر رسمی در این دانشگاه پرداخت و متذكر شد: کرد: این شکل از آموزش به شکل گیری ارتباط بهتر بین همکاران و حتی به ارتقای سرمایه‌ی اجتماعی، شبکه سازی، فهم مسایل و مشکلات کمک می کند.

صالحی عمران در پایان گفت: منابع انسانی بهترین منبع برای ارائه مشکلات دانشگاه هستند و آموزش‌های غیررسمی می تواند باعث افزایش مهارت وگردهمایی افراد کنار هم شود.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.