روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶[ه.ش]
27 رجب 1438[ه.ق]
2017 Apr 24[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 73875 مورخ:[1395-08-24 00:17:01] چاپ

ذوالفقار لشکر از هبوط تا عروج

سردار شهید عیسی ذوالفقاری در روستای باقرتنگه بابلسر دیده به جهان گشود و در عملیات کربلای 4 به ندای حق لبیک گفت.

ذوالفقار لشکر از هبوط تا عروج

به گزارش مشهدسر؛ امروز که حدود چهار دهه از آغاز جنگ تحمیلی می‌گذرد، هنوز مؤلفه مهم مقاومت در رگ و خون مردم ایران‌زمین جریان دارد و با تقدیم زیباترین گل‌ها در دفاع از حریم اهل بیت (ع) در محور مقاومت به‌شیوایی این نهضت ناب عاشورایی تفسیر شد.

 

سردار شهید عیسی ذوالفقاری در 15 اردیبهشت ماه 1336 در روستای باقرتنگه بابلسر دیده به جهان گشود، از همان دوران کودکی آموزش‌های دینی را در کانون گرم خانواده و مکتب‌خانه کوچک روستا به‌صورت سنتی آموخت، درسش را تا سال سوم متوسطه ادامه داد اما به‌علت مشکلات مادی از ادامه تحصیل بازماند.

در سال 55 به سربازی اعزام شد، در این دوران آخرین اخبار و اطلاعات قیام باشکوه ملت مسلمان ایران را به‌دست می‌آورد و آنها را به سربازان انتقال می‌داد، او بعد از خدمت سربازی فعالیت‌هایش را علیه رژیم چندبرابر کرد تا اینکه انقلاب به پیروزی رسید.

با تشکیل سپاه پاسداران شهرستان به این نهاد پیوست و در واحد عملیات به خدمت مشغول شد، با آغاز غائله گنبد با عده‌ای از پاسداران بابلسر به آن منطقه رفت و به مبارزه با عناصر آمریکایی پرداخت.

بعد از بازگشت از گنبد، مسؤولان سپاه به‌خاطر شایستگی‌اش او را به‌عنوان فرمانده یگان حفاظت سپاه برگزیدند.

با شروع جنگ با عنوان سرپرست نیروهای اعزامی ‌از بابلسر رهسپار منطقه سرپل‌ذهاب شد و از ناحیه پا به سختی مجروح شد، پس از بهبودی با حفظ سمت، سرپرستی بسیج سپاه بابلسر را پذیرفت.

با آغاز عملیات بیت‌المقدس خود را به خرم‌شهر رساند و پس از دلاوری‌های فراوان مورد اصابت ترکش قرار گرفت، هنوز زخم‌هایش التیام پیدا نکرده بود که برای شرکت در عملیات رمضان دل به کربلای شلمچه سپرد.

پس از مدتی به همراه خانواده‌اش به منطقه برگشت و به‌عنوان مسؤول دفتر فرماندهی سپاه منطقه 3 انتخاب شد، پس از آن مسؤولیت دژبانی کل سپاه جنوب را پذیرفت.

سرانجام در عملیات کربلای 4 در تاریخ 4 تیر ماه 1365 به ندای حق لبیک گفت و با بال‌های سرخ به آسمان پر کشید.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.