روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶[ه.ش]
27 رجب 1438[ه.ق]
2017 Apr 24[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 67922 مورخ:[1395-04-25 00:54:01] چاپ

سخنران مراسم یادبود پنجمین شهید مدافع حرم بابلسر:
آزادسازی «فلوجه» از شاهکارهای نظامی دنیا بود/ به زودی «خان‌طومان» را پس خواهیم گرفت

قائم مقام مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه آزادسازی فلوجه از شاهکارهای نظامی دنیا بود ولی متاسفانه حتی رسانه‌های داخلی به آن نپرداختند، بیان کرد: آمریکایی‌ها و عراقی‌ها فلوجه را یک دژ تسخیرناپذیر داعش تصور می‌کردند.

آزادسازی «فلوجه» از شاهکارهای نظامی دنیا بود/ به زودی «خان‌طومان» را پس خواهیم گرفت

به گزارش مشهدسر؛ سردار عبدالله مبینی در مراسم یادبود طلبه شهید «محمدامین کریمیان» پنجمین شهید مدافع حرم بابلسر با بیان اینکه تحولاتی که در منطقه در حال اتفاق است، تقابل دو استراتژی و تفکر است، اظهار کرد: در یک راس این تفکر آمریکایی‌ها قرار دارند که جبهه‌ای به وسعت نظام سلطه را پازل قرار داده و در راس دیگر جمهوری اسلامی ایران است که در کنار آن جریان‌ها مقاومت قرار دارند.

 

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد معتقدند که کمک به سوریه، عراق و یمن یک وظیفه شرعی است، افزود: در کمک به کشورهای منطقه علاوه بر مباحث شرعی، یک منطق کارشناسی نیز وجود دارد.

 

سخنران مراسم یادبود پنجمین شهید مدافع حرم بابلسر تصریح کرد: در منطق جمهوری اسلامی ایران، آنچه که در منطقه در حال شکل‌گیری است، بر یک‌دیگر تاثیرگذارند و تحولاتی که در سوریه اتفاق می‌افتد را نمی‌توان از سایر کشورهای منطقه جدا دانست.

 

مبینی با اشاره به تحولات یک ماه اخیر در عراق، خاطرنشان کرد: در میان حیرت تمام سیاستمداران و نظامیان جهان، فلوجه در کمتر از دو ماه فتح شد، در حالی که آمریکا در ده‌ها حمله به این پایگاه اصلی داعش، شکست خورده بود.

 

وی با اشاره به وجود همکاری میان تکفیری‌ها و مثلث آمریکا، اسرائیل و آل‌سعود، گفت: تکفیری‌ها بازیچه این مثلث هستند و در آنها هیچ‌گونه عقلانیت و علمی وجود ندارد.

 

قائم مقام مجمع جهانی بیداری اسلامی با بیان اینکه آزادسازی فلوجه از شاهکارهای نظامی دنیا بود ولی متاسفانه حتی رسانه‌های داخلی به آن نپرداختند، بیان کرد: آمریکایی‌ها و عراقی‌ها فلوجه را یک دژ تسخیرناپذیر داعش تصور می‌کردند.

 

مبینی با اشاره به درگیری‌های خان‌طومان سوریه و شهادت 13 تن از پاسداران سپاه کربلا استان مازندران، اضافه کرد: جنگی وجود ندارد که در جریان تحولات آن همیشه ما پیروز میدان باشیم.

 

وی با اشاره به شکست لشکر پیامبر اسلام(ص) در جنگ احد، ادامه داد: شأن جمهوری اسلامی از رسول‌الله بالاتر نیست.

 

سخنران مراسم یادبود پنجمین شهید مدافع حرم بابلسر با تعریف بخشی از درگیری‌های خان‌طومان، اظهار کرد: زمانی که داعش در فلوجه شکست خورد، برای به دست آوردن روحیه خود، با 3هزار نیرو و از هشت محور و با حمایت آمریکا و آل‌سعود، جنگ خان‌طومان را آغاز کرد.

 

مبینی با بیان اینکه داعش در این جنگ برای هر نیرو و خودرو ما یک موشک در نظر گرفته بود که همه آنها ساخت آمریکا بودند، افزود: در این درگیری داعش توانست تپه خان‌طومان که ارزش نظامی آن کمتر از سه درصد است را به دست آورد اما ببنید امپراتوری رسانه‌ای غرب این پیروزی را چقدر بزرگ جلوه داد.

 

وی تاکید کرد: این امید را به شما می‌دهم که به خواست خدا، به زودی خان‌طومان را پس خواهیم گرفت.

 

قائم مقام مجمع جهانی بیداری اسلامی در پایان با اشاره به حضور ایران در جنگ‌های نیابتی منطقه، تصریح کرد: مطمئن باشید به اذن خدا در این جنگ همانند سایر جنگ‌ها پیروز خواهیم شد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.