روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶[ه.ش]
27 رجب 1438[ه.ق]
2017 Apr 24[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 67642 مورخ:[1395-04-20 10:36:01] چاپ

هم‌کلاسی پنجمین شهید مدافع حرم بابلسر:
«محمدامین» نخبه علمی و حوزوی محسوب می‌شد/ همیشه به علم او غبطه می‌خوردم

یک از هم‌کلاسی‌های حوزوی شهید «محمدامین کریمیان» گفت: محمدامین نخبه علمی و حوزوی محسوب می‌شد و همیشه در درس و علم به او غبطه می‌خوردم و افتخار می‌کردم.

«محمدامین» نخبه علمی و حوزوی محسوب می‌شد/ همیشه به علم او غبطه می‌خوردم

به گزارش مشهدسر؛ یکی از هم‌کلاسی‌های حوزوی شهید «محمدامین کریمیان» پنجمین شهید مدافع حرم شهرستان بابلسر یادداشتی از استعدادهای علمی و خصوصیات اخلاقی این شهید بزرگوار نوشته است که در ادامه می‌خوانید.

 

محمد جان میذاری کمی ازت برای دیگران بگم داداشی؟! می‌دونم ناراحت می‌شی ولی حیفه کم بشناسنت… بذار بگم پایه 10حوزه(سطح سه) بودی و همزمان دانشجوی کارشناسی سال سوم فلسفه و هر دو با معدل 19/5…


بذار بگم نخبه علمی و حوزوی محسوب می‌شدی و همیشه توی درس و علم به شما و البته شهید زنده‌مون سجاد گل غبطه می‌خوردم و افتخار می‌کردم… بذار بگم که هیچ موقع به دیگران سر نخبه بودنت فخر نفروختی و حتی به گونه‌ای برخورد می‌کردی که انگار توی درس و فهم مسائل مثله بقیه‌ای! بذار بگم که همین چند ماه پیش برای امتحان سال نهم حوزه از آقای آل طه که یکی از سخت‌گیرترین ممتحنین امتحانات شفاهی محسوب می‌شن و به هر کسی نمره بالای 16 نمی‌دن! در امتحان کفایه و مکاسب سطح دو فقه و اصول دو تا 18 خوشگل گرفتی که برای بسیاری از طلبه‌های کشور مثله رویا می‌مونه ولی اصلا به روی خودت نیاوردی که چقدر خوش استعداد و با تلاشی! (طلبه‌ها متوجهن 18 کفایة الاصول امتحان شفاهی ممتحنین قم یعنی چی!)

بذار بگم که طلبه کاملا به روز و با دغدغه و انقلابی محسوب می‌شدی و بسیاری از فیلم‌های تاریخ سینمای جهان رو به تفکیک سبک و کارگردان با نقد و نظر کارشناسی دیده بودی و تو این عرصه مثله صاحب نظری آگاه، دستی بر آتش داشتی! بذار بگم که تو موسسه امام خمینی(ره) و در رشته معارف اسلامی و فلسفه از نفرات برگزیده و بنام موسسه شناخته می‌شدی و بدون هیچ ادعایی به ظاهر خیلی ساده روزی 6 تا 9 ساعت سر کلاسای فقه و اصول و کارشناسی شرکت می‌کردی و با استاد بحث مفید و نقد و اشکال موجه داشتی!

بذار بگم که زبان انگلیسیت تا نزدیکای اخذ مدرک تافل رفته بود و اساتید زبان در این مدت کوتاه کمتر فردی رو دیده بودند که انقدر استعداد زبانیش عالی باشه… بذار بگم که پایه نهمت رو تو یک هفته خوندی و به قدری فهم منطقی و اصولی و استنتاج فقهیت قوی بود که معدل سطح دو حوزت شد 19/5 و یک بار به زبون نیاوردی! بذار بگم که همیشه لبخند شوخی رو لبت بود و همیشه اهل طنز و بگو بخند بودی و هیچکس نیست که تو رو بشناسه و خنده قشنگ روی لب‌هات رو ندیده باشه! بذار بگم که عاشق آقا و امام و شهید آوینی و سعید قاسمی بودی و همیشه بین حرفات تیکه‌هایی از کتاب‌های شهید آوینی و سخنرانی‌های پرشور سردار قاسمی می‌گفتی!

محمد جان بازم ازت می‌گم! فقط لطف کن بهم بگو چرا دو هفته قبل از پر کشیدنت عکس پروفایل اینستا و تلگرامت رو به عکس شهید حاج امینی تغییر دادی و الان همه فهمیدن که چهره شهادتت بعد 30 سال شبیه وجه زیبای ایشونه!!

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.