روزنگار
روزنگار
روز پنجشنبه مورخ:
۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۶[ه.ش]
30 رجب 1438[ه.ق]
2017 Apr 27[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 66490 مورخ:[1395-03-26 13:09:01] چاپ

برگی از تاریخ بابلسر؛
«دبیر حسنا اعظم» شهردار بابلسر؛ از رابطه با رئیس شهربانی کل کشور تا قاچاق

«دبیر حسنا اعظم» یکی از نخستین شهرداران زن ایران است که پیش از انقلاب، رئیس ساواک او را شهردار بابلسر کرد.

«دبیر حسنا اعظم» شهردار بابلسر؛ از رابطه با رئیس شهربانی کل کشور تا قاچاق

به گزارش مشهدسر؛ «دبیر حسنا اعظم» یکی از نخستین شهرداران زن ایران است که پیش از انقلاب، رئیس ساواک او را شهردار بابلسر کرد.

 

اسناد و گزارش‌های به جای مانده از دوران پهلوی و به خصوص ساواک نشانه دهنده بسیاری از مسائلی است که می‌تواند جریانات رخ داده در جامعه آن روز را برای مخاطب روشن کند. مانند آنچه که در ادامه مشاهد می‌کنید:

 


 

در گزارش اطلاعات داخلی فوق که در تصویر مشاهده می‌کنید آمده است: «گفته می‌شود خانم دبیر اعظم با تیمسار نصیری رئیس شهربانی کل کشور مربوط بوده و هفته‌ای یکی دو بار با ماشین فولکس واگن بدون شماره خود به تهران آمده و می‌گویند تیمسار نصیری در امر قاچاق با این بانو شریک بوده و به توصیه غیرمستقیم تیمسار نصیری منزل این بانو در بابلسر که در حدود پنجاه هزار تومان ارزش داشته از بودجه شهربانی به مبلغ صد هزار تومان برای شهربانی بابلسر خریداری گردیده و اخیرا بر اثر فشار و توصیه سپهبد نصیری خانم دبیر اعظم بسمت شهرداری بابلسر انتخاب شده است.

اقدامات تیمسار نصیری در مردم مازندران و شهرستان‌های تابعه که دارای تعصب خشک مذهبی هستند سوء‌اثر داشته و می‌گویند منتقدین و نزدیکان به دربار چرا باید فاحشه‌ای را بدین طریق تقویت کنند و به ما مسلط نمایند.»

 

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.