روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶[ه.ش]
27 رجب 1438[ه.ق]
2017 Apr 24[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 64807 مورخ:[1395-02-21 08:26:01] چاپ

یادداشت اختصاصی مشهدسر به مناسبت سوم شعبان میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار؛
«پاسدار» نماد غیرت حسینی از کربلا تا قله‌های دماوند

پاسدارن تکیه‌گاهی آرامش‌بخش برای جامعه محسوب می‌شوند که دفاع از جان و مال و ناموس اجتماع و تمامیت ارضی کشور در برابر دشمنان خارجی را بر عهده دارند.

«پاسدار» نماد غیرت حسینی از کربلا تا قله‌های دماوند

به گزارش مشهدسر- محمدحسین احسانیان: عنوان پاسدار، یادگار روزهای افتخار برای همه دوران تاریخ ما در آینده و یادگار لحظه‌های حساس این انقلاب است که اگر پاسدار نبود، هیچ چیزی نبود و هیچ چیزی نمی‌ماند.

امام حسین(ع)، بزرگ‌ترین پاسدار دین، شرف و آزادگی است و چه زیبا فرزند بزرگوارش، خمینی کبیر(ره) روز میلاد بزرگ‌ترین حماسه‌ساز تاریخ بشریت را «روز پاسدار» نامید. این، فرصت مناسبی است که پاسداران انقلاب اسلامی در همه زمینه‌ها به سیدالشهدا(ع) اقتدا کنند.

حضرت امام خمینی(ره) در سوم شعبان سال 1399 هـجری قمری برابر با هفتم تیرماه 1358 هـجری شمسی پیامی به مناسبت ولادت امام حسین(ع) فرستادند و در این پیام سوم شعبان را روز پاسدار نامیدند. «روز مبارک سوم شعبان‌المعظم را که روز طلیعه پاسدار و پاسداری از مکتب مترقی اسلام است، به عموم هم‌میهنان و به خصوص پاسداران انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم و به حق باید این روز معظم را روز پاسدار بنامیم. روز ولادت باسعادت بزرگ پاسدار قرآن کریم و اسلام عزیز است، پاسداری که هرچه داشت در راه هدف اهدا کرد و اسلام عزیز را از پرتگاه انحراف رژیم طاغوت بنی‌امیه نجات داد. اگر فداکاری پاسداران عظیم‌الشأن اسلام و شهادت جوانمردانه پاسداران و اصحاب فداکار او نبود اسلام در خفقان رژیم بنی‌امیه و رژیم ظالمانه آن وارونه می‌شد و زحمات نبی اکرم(ص) و اصحاب فداکارش به هدر می‌رفت.»

سبز پوشان سپاهی از صبح پیروزی انقلاب با هدف اعتلای آرمان‌های حسینی(ع) به صف شدند و مرامنامه خود را استقلال و سربلندی کشور اعلام کردند. نسل با اخلاصی که  با نهضت امام خمینی(ره) بالیدند و بلافاصله پس از پیروزی، «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» را شکل دادند.

امام خمینی(ره) نیز در ارتباط با این نهاد فرمودند: «نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بحق از بزرگترین سنگرهای دفاع از ارزش‌های الهی نظام ما بوده است وخواهد بود.»

امروز نیز این فرزندان انقلاب اسلامی پس از تجربه کردن سنگلاخ‌های متعدد و با کارنامه هشت سال حضور در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل و مشارکت در حماسه آفرینی‌های مردمی، تکیه‌گاهی آرامش‌بخش برای جامعه محسوب می‌شوند که دفاع از جان و مال و ناموس اجتماع و تمامیت ارضی کشور در برابر دشمنان خارجی را بر عهده دارند و مصداق آیه «واعدوا لهم مااستطعتم من قوه» که برسینه‌هاشان نقش بسته است، می‌باشند.

امسال در حالی روز پاسدار گرامی داشته می‌شود که اربابان نظام سلطه از هیچ تهدید و تطمیعی برای دست کشیدن نظام اسلامی ایران از مواضع انقلابی خود فروگذار نکرده و در آخرین نمونه خواستار ناکام‌گذاشتن دستاوردهای سپاه در زمینه تولید موشک‌های پیشرفته شده‌اند؛ طمع‌ورزی گستاخانه‌ای که با پاسخ قاطع فرماندهی معظم کل قوا و فرزندان ایشان در سپاه پاسداران روبرو شد.

به فرموده مقام معظم رهبری: «كارنامه سپاه در اين مدّت در واقع نمايشگر تجربه‌ یک ملّت است؛ يعنى اعماق شخصيّت و هويّت ملّت ايران را می‌توان در اين كارنامه مشاهده كرد؛ چون سپاه با "ايمان و عقيده" وارد ميدان شد. باهوش‌ترين و قوى‌ترين فرماندهان نظامى را تربيت كرد؛ اين كسانى كه در سنين جوانى و كم‌تر از سى سال، طرّاحان و به تعبير فرنگى‌ها استراتژيست‌هاى برجسته‌ ميدان جنگ در سپاه شدند، هيچ دانشگاه نظامى نديده بودند؛ اين تربيت سپاه بود، تربيت اين فضا بود كه فضاى نورانى است، تربيت اين سازمان بناگذاشته شده‌ بر مبناى ايمان و عقيده بود؛ آن شخصيّت‌هاى برجسته را كه هرگز ملّت ما و تاريخ ما اسم آن‌ها را فراموش نخواهد كرد، تربيت كرد؛ اين هنر سپاه است. اين در زمينه‌ جنگ؛ علاوه‌ بر اين باتدبيرترين و قوى‌ترين و بهترين مديران كشور را هم در زمينه غيرنظامى، سپاه تربيت كرده و تحويل داده؛ صادرات انسانی سپاه به مجموعه‌ دستگاه‌هاى حاكميّتى نظام جمهورى اسلامى يک فهرست طولانى و افتخارآميز است.»

مبارک باد روز پاسدار؛ روز آنان که با پروانه حضورشان به دور شمع وطن، غیرتی حسینی را از کربلا تا قله‌های دماوند به دوش می‌کشند.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.