روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶[ه.ش]
27 رجب 1438[ه.ق]
2017 Apr 24[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 64546 مورخ:[1395-02-16 00:15:01] چاپ

یادداشت اختصاصی مشهدسر به مناسبت عید سعید مبعث
نیاز جهان اسلام به بعثتی دیگر برای رهایی از جهالت امروز

در آن روزگار، بعثت رسول خدا(ص) موجب رهایی مردم از ذلالت و جهل خودشان شد اما امروز پس از 1400 سال بخشی از اسلام در جهلی بزرگ فرو رفته است.

نیاز جهان اسلام به بعثتی دیگر برای رهایی از جهالت امروز

به گزارش مشهدسر- محمدحسین احسانیان: سرآغاز تاریخ اسلام از روزی است که پیامبراسلام در خلوت با محبوب، در دل غاری که در دامن کوهی در شمال مکه بود، راز و نیاز می‌کرد. گویا غار حرا هنوز هم پژواک مناجات پیامبراکرم صلی‌الله علیه و آله را در قطعه قطعه سنگ ریزه‌های خود به یادگار دارد و در گوش عاشقان حضرت که در آن وادی قدم می‌گذارند، نجوا می‌کند.

 

در دنیای امروز، برترین‌ها به روش‌های گوناگون معرفی می‌شوند. المپیادها، المپیک‌ها، مسابقات جهانی و مانند آن، عرصه‌هایی برای شناخت بهترین‌ها هستند. ملاک‌های گزینش هم به اندیشه بشری محدود است. در مبعث، بهترین فردی که می‌توانست بشر را مدیریت کند، به جهان معرفی شد، نه به روش کنونی؛ بلکه با معرفی خداوند.

 

پیامبراکرم(ص) در زمان و مکانی معلمی و هدایت انسان‌ها را برعهده گرفت که وحشی‌گری و تجاوز به حقوق انسانیت و انسان‌های دیگر برتری و افتخار بود. داشتن دختر ننگ و عار بود تا جایی که پدری سنگدل با بی‌رحمی تمام دخترک بی‌گناه خود را با لباس عروس، زنده به گور می‌کند.

 

دنیای عرب جاهل و وحشی که نمونه مدرن آن در امروز نیز نمایان شده، با باران رحمت رسول خدا، تن و روح و روان و فکر جهالت خود را تطهیر کرد و شست تا بداند که برای زندگی سعادتمندانه و هدف‌دار تنها مهر، محبت و نوع‌دوستی کارساز است و در این راستا می‌توان دین کامل اسلام را که سرشار از عقلانیت و انسانیت است برگزید.

 

در آن روزگار، بعثت رسول خدا موجب رهایی مردم از ذلالت و جهل خودشان شد اما امروز پس از 1400 سال بخشی از اسلام در جهلی بزرگ فرو رفته است. اسلام خشونت‌طلبان، داعشی‌ها، تکفیری‌ها، سلفی‌ها، افراد بی‌درد و متحجر در مقابل اسلام ناب محمدی(ص) قرار گرفته است.

 

گویا جهان اسلام برای رهایی از این اسلام آمریکایی-صهیونیستی نیاز به یک مبعث دیگر دارد. بعثتی که نه تنها اسلام بلکه دنیا را از این جهالت نجات دهد.

 

به امید روزی که با ظهور منجی عالم حضرت مهدی(عج) شاهد نابودی اسلام‌های جعلی باشیم.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.