پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۱۹ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
1 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 09[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 48646 مورخ:[1394-03-02 11:04:20] چاپ

اختصاصی/ یادداشت سردبیر
ایثارگری و جانبازی، ظرفیت‌های درخشان فرهنگی انقلاب اسلامی
باورهای اصیل فرهنگی، مفهوم شهید و شهادت، ایثارگری و جانبازی، ظرفیت‌های درخشان فرهنگی انقلاب اسلامی است که بخوبی می‌تواند توان تهدیدزای دشمن را از میان بردارد.

یادداشت اختصاصی مشهدسر – محمدحسین احسانیان/ «ترکش‌ها صورتش را داغون کرده بود. گوشت‌های آویزان صورتش را توی آینه نگاه می‌کرد و خنده‌اش می‌گرفت. بین بچه‌ها هم مزه می‌ریخت و می‌گفت: دلم برای اون حوری بیچاره می‌سوزه که قراره بعد شهادتم بیفتم تو بغلش!

اما حالا که دختر پنج ساله‌اش از بغلش فرار می‌کند، پشت آینه می‌ایستد و اشک می‌ریزد!»

چهارم شعبان، روز جانباز، یادآور ایثار و از خودگذشتگی بزرگ جانباز عرصه تاریخ، حضرت ابوالفضل(ع) است. میلاد با سعادت آن غیور مرد دشتِ کربلا را گرامی می‌داریم.

جانباز میدان کربلا، که در راه پاسداری از دین اسلام، امام و برادر بزرگوارش، دو دست مبارک خویش را نثار کرد، برای مسلمانان نماد ایثار، از خودگذشتگی و فداکاری است.

وقتی قرار بر نوشتن است از اسطوره و الگو و نمونه، گاهی قلم هم واهمه دارد از سقوط در عمق شعارزدگی و استیصال؛ ولی اینجا باید نوشت تا همه به احترام جانبازان این نظام قیام کنند.

باورهای اصیل فرهنگی، مفهوم شهید و شهادت، ایثارگری و جانبازی، ظرفیت‌های درخشان فرهنگی انقلاب اسلامی است که بخوبی می‌تواند توان تهدیدزای دشمن را از میان بردارد.

از این منظر توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را به عنوان یک رویکرد راهبردی در جهت تأمین امنیت و منافع ملی باور داریم و مقام بلند ایثارگران و جانبازان را به عنوان باارزش‌ترین و ارزنده‌ترین ذخایر این نبرد فراگیر فرهنگی رفیع می‌دانیم.

«به خاطر جدا نماندن از رفقا، بالاخره خودش را راضی کرد که برای اولین بار از سهمیه جانبازی‌اش استفاده کند. مدیرکل بنیاد ذیل درخواست کتبی‌اش، این طور پاراف کرده بود: اختصاص یک قبر از سهمیه جانبازان در مجاورت قطعه شهدا به نامبرده فوق بلامانع است.»

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.