پربازدیدترین
پربازدیدترین

 

 

روزنگار
روزنگار
روز دوشنبه مورخ:
۱۹ آذر ۱۳۹۷[ه.ش]
1 ربیع الثانی 1440[ه.ق]
2018 Dec 09[میلادی]

پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر - کد : 43692 مورخ:[1393-11-25 12:59:46] چاپ

اختصاصی/ یادداشت سردبیر
سانسور مسلمان‌کشی در کشوری اسلام ستیز
در حالی کاخ سفید و رسانه‌های غربی ترجیح داده‌اند درباره خبر تکان‌دهنده قتل سه جوان مسلمان توسط یک آمریکایی سکوت کنند که در طی هفته‌های اخیر و پس از حمله مشکوک به دفتر مجله هتاک فرانسوی، موجی از اسلام‌هراسی را به راه انداخته بودند.

اختصاصی مشهدسر - محمدحسین احسانیان/ اگرچه خبر تکان‌دهنده قتل سه جوان مسلمان فلسطینی و سوری توسط همسایه آمریکایی در کارولینای شمالی، بلافاصله خشم مسلمانان جهان را به همراه داشته است ولی رسانه‌های غربی با پوشش کمرنگ اخبار این رویداد تلاش کردند تا این واقعه را حادثه‌ای بدون انگیزه‌های مذهبی جلوه داده و دلیل اصلی آن را، دعوا میان دو همسایه بر سر جای پارک اعلام کنند.

در حالی کاخ سفید و رسانه‌های غربی ترجیح داده‌اند در این مورد سکوت کنند که در طی هفته‌های اخیر و پس از حمله مشکوک به دفتر "شارلی ابدو" مجله هتاک فرانسوی به ساحت نبی مکرم اسلام(ص)، موجی از اسلام‌هراسی را در سایت‌ها و روزنامه‌های خود به راه انداخته بودند.

با اینکه مدارک فراوانی مبنی بر انگیزه مذهبی قاتل آمریکایی در قتل سه جوان مسلمان وجود دارد اما پلیس آمریکا تلاش می‌کند آن را یک حادثه عادی جلوه دهد.

یک مرد آتئیست و ضدمذهب که قبلا در صفحه فیسبوک خود مطالبی از ریچارد داوکینز(دین ستیز معروف) را نقل کرده، سه دانشجوی مسلمان را در ایالت کارولینای شمالی به قتل رسانده است.

کریگ استیفن هیگس، قاتل آمریکایی، 46 ساله، اخیرا در صفحه فیسبوک خود تصویری از اسلحه آماده به شلیک خود را منتشر کرده و در پست‌های دیگرش نیز دین را یک "کلاهبرداری هرمی" خوانده است.

وی همچنین در تصویر کاور صفحه‌اش نوشته است: "من ضد خداباوری هستم و حتما می‌خواهم که دین گورش را گم کند!"

خبرگزاری‌های مطرح دنیا مانند بی‌بی‌سی و سی‌ان‌ان که به انتشار سریع اخبار و رویدادهای جهان معروف هستند، تلاش فراوانی برای سانسور این خبر کردند ولی در نهایت پس از فشار فراوان از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی علیه این رسانه‌ها، مجبور شدند بسیار مختصر به آن اشاره و خیلی عادی از آن عبور کنند.

باید منتظر ماند و دید رای دادگاه آمریکا در ارتباط با این حادثه چه خواهد بود.

هرچند دادگاه‌های آمریکا سابقه خوشی در این پرونده‌ها ندارند و روحیه نژادپرستی خود را به دنیا ثابت کرده‌اند. در تایید این مطلب می‌توان به رای دادگاه آمریکا در تبرئه پلیسی که یک جوان سیاه پوست را در منطقه فرگوسن آمریکا به قتل رساند اشاره کرد.

© 1394 پایگاه خبری تحلیلی مشهدسر . تمامی حقوق محفوظ بوده و استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.